Jüri Noortekeskusel on alanud uus peatükk uues majas

Rae valla noored võivad nüüd rõõmustada, sest Jüri Noortekeskusele tuli jõulukink pisut varem kohale kui planeeritud. Rae Noortekeskus avas 1. detsembril uue Jüri noortekeskuse maja täpselt vana noortekeskuse kõrvale ja seda sõna otseses mõttes. Päev oli täidetud meeleolukate ettevõtmistega - toimus lindi ühine läbilõikamine, peeti kõnesid, esines bänd, jagati häid soove ja korraldati mitmesuguseid töötubasid. Maja kumises lõbusatest noortest ja noortemeelsetest.

Rae Noortekeskuse juhataja Helen Siska ütles uue maja avamisel, et kõik noorsootöösse panustavad inimesed peavad sel tähtsal päeval teadvustama ja tunnustama end. Seda maja on väga kaua oodatud ja selle valmimine on suur hüpe Rae valla noorsootöö arengusse. Oleme väga tänulikud kõikidele, kes selle maja valmimisele kaasa aitasid: eeskätt ettevõte Ramirent, Rae Vallavalitsuse töötajad, Jüri Spordikeskus ja Rae Noortekeskuse tiim.

Uus Jüri Noortekeskus asub endiselt aadressil Laste 3 Jüri alevikus. Noortekeskus on avatud noortele külastamiseks E-N 13:00-19:00 ja R 12:00-18:00. Jüri Noortekeskus on koht, kuhu on oodatud kõik noored vanuses 7-26 eluaastat. Meie juures on võimalik mängida PS4 ja erinevaid lauamänge, vaadata filme ning alati on võimalus midagi vahvat meisterdada.

Kuna noortekeskus asub täpselt Jüri Gümnaasiumi kõrval, siis on see ideaalne koht, kus aega parajaks teha. Näiteks vahetundide ajal või peale tunde tulla sõpradega koos töötubadest osa saama või niisama teed jooma ja noorsootöötajatega vestlema ilmast või maailmas toimuvast. Aga noortekeskus pole ainult koht tee joomiseks ja lauamängude mängimiseks. Lisaks on see ideaalne ja turvaline koht koos noorsootöötajaga oma ideede elluviimiseks. Kui sul on endal mõni põnev idee, mida üheskoos teiste noortega algatada, siis tule ja hüppa noortekeskusest läbi.

Uue noortekeskuse maja avamine on oluline uus peatükk Rae valla noorsootööle ja kogukonnale. Oleme tähtsa sammukese astunud lähemale sellele, et pakkuda kvaliteetset noorsootööd Rae vallas. Järgmine samm Rae valla hariduse ja noorsootöö arengukava 2021-2025 kohaselt, on Jüri piirkonda luua täisväärtuslik noortekeskus koos skatepargiga. Anname endast kõik, et see unistus ellu viia.

Fotod: Kai Lasn