Huvialakool avab uksed

Aprillis, kohe pärast pühadenädalat, toimuvad Rae Huvialakooli avatud uste päevad, mille raames saavad huvilised külastada tunde ja treeninguid ning tutvuda õppimisvõimalustega. Avatud uste päevad tipnevad kevadkontsert-näitusega 21. aprillil Jüri Gümnaasiumi saalis.

„Kahe viimase aasta jooksul oleme peamiselt tegutsenud suletud uste taga, seda enam on rõõm, et saame nüüd huvilisi külla kutsuda ja silmast silma suhelda,“ rõõmustas kooli direktor Siiri Laid. Tõepoolest, suur osa kontserttegevustest, näitustest ja konkurssidest kolis vahepeal  internetti, koolirahvas harjus online-elu alternatiividega, tegime ülekandeid oma kontsertidest ja korraldasime diginäitusi.  

Rae Huvialakool tegutseb ikka viies filiaalis: Jüris, Järvekülas, Lagedil, Vaidas ja Peetris. Meie õpilaste ja ka õpetajate/töötajate arv on mõnevõrra kasvanud. Koolis õpib üle 900 õpilase ja töötab 79 õpetajat/treenerit.  Sel õppeaastal laiendasime oma tegevust Lagedil. Saime seal oma kasutusse Lagedi keskusehoones mõned ruumid, kus toimuvad klaveri-, kitarri-, trummi- ja solfedžotunnid. Lagedi Põhikoolis viime läbi korvpallitreeninguid. Ruumidefitsiit pole veel võimaldanud avada Lagedil kunstiõpet, mille vastu on kohalikud huvi tundnud.

Muusikaosakonnas avasime sügisel tšelloõppe ja arvutimuusikaklassi. „Arvutimuusika rühma on oodatud ennekõike  varasema pilliõppe kogemusega õpilased. Ent kui muusikahuviline noor leiab, et muusikal võiks olla tema elus tähtis roll, tasub alati tulla ja oma soovist teada anda,“ selgitas muusikaosakonna õppejuht ja arvutimuusika õpetaja Margus Ermast.

Huvialakooli tegevuse üks oluline eesmärk on pakkuda oma õpilastele sobivat väljundit esinemis- ja võistluskohtade näol. Suures osas püsib nende võimaluste leidmine ja kasutamine õpetajate initsiatiivil ning sel aastal on rohkelt toimunud toredaid ettevõtmisi, näiteks klaveriosakonna etüüdikonkurss, Ralf Taali meistrikursus, arvutimuusika klassikontsert, kontsert-näitus, mis aitas paremini heliloojaid tundma õppida.

Senisest suurejoonelisemalt sai toimuma ka meie talvekontsert, kus lavalaudadele astus sooloesinejate, ansamblite, tantsijate ja puhkpilliorkestri kõrval ka õpilastest ja õpetajatest koosnev orkester. Ühendatud lavajõud kandsid esmakordselt ette muusikaosakonna õppejuhi Margus Ermasti heliloomingu „Mõranenud” ja „Üksik täht”. Kooli eksperimentaalset sümfooniaorkestrit saab taas kuulata 21. aprillil toimuval kevadkontserdil.

Rae Huvialakooli uksed on avatud Jüris, Järvekülas ja Lagedil 20. aprillil 15.00–19.00; Vaidas 22. aprillil 15.00–19.00. Külastada saab kunsti- ja pilliõppe tunde ning treeninguid; tutvuda meie ruumide ja õpetatavate instrumentidega.

Jälgige lisainfot meie kodulehel https://huvikool.rae.ee/ ja FB-lehel Rae Huvialakool.

 

Võrkpallis edukas hooaeg

Rain Peerandi (Rae Spordikool / Rae Huvialakooli õppejuht)

2021. aasta sügisel võttis Rae Spordikool vastu väljakutse ja hakkas mängima võrkpalli naiste Eesti meistriliigas. Võistkonna koosseisu kuuluvad lisaks Rae sportlastele ka naabervallas Kiilis tegutseva SK Tatsi mõned 15–16-aastased kasvandikud. Noorte tüdrukute arengule mõeldes kaasasime paar kogenumat pallurit, et rasketel hetkedel oleks väljakul väärtuslikku mängukogemust. „Sügisel hüppasime pea ees tundmatusse vette, ent nüüd oleme kaldale ujunud ning väga tugeval ja kindlal pinnasel kogu võistkonnaga, nii mängijad, treenerid kui ka organisatoorne pool,“ märkis treener Raigo Tatrik pärast põhiturniiri viimast mängu.

Rae Spordikool/VIASTON naiskonna mängijad on samuti eri vanuseklasside Eesti noorte rahvusnaiskondade mängijad ning selle mitmeaastase projektiga oleme andnud tugeva panuse Eesti noorte rahvusnaiskondade arengusse. Tüdrukud on teinud suure arenguhüppe ja loodame, et mõne aasta pärast kuulub nii mõnigi mängija juba täiskasvanute koondisse Eestit esindades.

Eduka hooaja krooniks kvalifitseerus Rae Spordikool/VIASTON play-off mängudele, kus anti vastastele väga tugevad lahingud. Mängu korraldusliku ning pealtvaatajate arvu poole pealt teeme positiivses mõttes „silmad ette“ kõigile naiskondadele. Jüri Spordihoone saalis pole vastastel üheski mängus olnud kerge mängida, kuna poolehoidjad ja toetajad on kogu hooaja vältel andnud raekatele väljakul jõudu juurde ning tänu sellele on nii mõnigi võit saavutatud. Aitäh toetajatele ja fännidele!