Vallavalitsus tegeleb sobivate ruumide leidmisega perearstiteenuse osutamiseks Peetris

Peetri ja selle lähiümbrus on väga kiire arengu ja rahvastikukasvuga piirkond, kus on elamas ligikaudu 7000 inimest, seetõttu tegeleb Rae vallavalitsus sobivate ruumide leidmisega perearstiteenuse osutamiseks Peetris.  

“Ei ole kahtlust, et Peetrisse on vaja perearstikeskust. Eriti väikelastega Peetri ja Järveküla elanikud ootavad väga kodulähedast perearsti külastamise võimalust. Elanike arv annab võimaluse luua keskus 3-5 arstile koos kaasneva personaliga,” kõneles Rae vallavolikogu sotsiaal-ja tervishoiukomisjoni esimees Tõnis Kõiv.

“Kutsusin volikogu sotsiaal-ja tervishoiukomisjoni veebruarikuu koosolekule Terviseameti esindajad, et üheskoos paika panna tee, mida mööda liikuma hakates jõuame sihile. Praegu ei ole Peetri perearstikeskuse jaoks ei arste, keskust ega raha keskuse ehitamiseks. Kui oleks olemas ruumid, siis aitab Terviseamet arste leida,” ütles Kõiv.

Vallavanem Mart Võrklaev kinnitas, et ruumide otsime Peetrisse käib. Vallavalitsus on valmistamas ette konkursi väljakuulutamist ruumide rendiks.

Nii Võrklaev kui Kõiv on seda meelt, et kui ruumid Peetris on olemas, saab suure sammu edasi astuda. Samaaegselt valmistab vallavolikogu ette alustava perearsti toetamise korda, mille kaudu soovitakse muuta Peetrisse perearstina tööle asumine atraktiivsemaks.

“Kui õnnestub rendile võtta sobivad ruumid ja volikogu on kinnitanud vajaliku korra, siis leiame kindlasti koostöös Terviseametiga ka perearstid ja saame ajutisel pinnal keskuse avada. Loodetavasti juba sel sügisel,” oli Kõiv lootusrikas ja lisas, et ega sellega protsess ei lõpe.  Suur eesmärk on jätkata tööd selle nimel, et leida rahastus päris uue perearstikeskuse ehitamiseks Peetrisse. 

 RS

Foto Marko Leppik