Uuesalu saab avaliku bussiliini nr 162

Rae vallavolikogu 22. augusti istungil anti nõusolek bussiliini nr 162 rahastamiseks, mis võimaldab MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskusel allkirjastada septembris lepingu uue bussiliini käivitamiseks.


Uuesalu küla Järveküla-Peetri ja Tallinnaga ühendava avaliku bussiliini käivitamiseks on viidud sel suvel läbi
riigihange „Avaliku bussiliiniveo korraldamine edela suuna bussiliinidel“, mis lõppes 14. augustil. Niipea kui hankeprotsess on läbi, sõlmitakse vedajaga leping, mille alusel saab liin sõitma hakata. Esialgse plaani järgi loodetatakse liin sõitma saada alates 1. detsembrist 2017, kuid algusaeg võib edasi lükkuda tulenevalt hankeprotsessi kestvusest. Uuesalu külaseltsi juhatuse liikme Kalle Isanda sõnul muudab kauaoodatud bussiliini käivitumine kindlasti paljude perede jaoks liikumise lihtsamaks. Tänaseni on käinud Uuesalu külla ainult Rae siseliin ehk koolibuss ja seda vaid kolmel korral. Linnas töötavad inimesed ei saa siseliinidega arvestada.
Harjumaa Ühistranspordikeskuse teatel hakkab liin nr 162 sõitma marsruudil Tallinn–Peetri–Uuesalu/Uuesalu–Peetri– Tallinn. Täpsema marsruudi saab sõitjateveo spetsialisti Kadri Krooni sõnul avalikustada siis, kui leping on sõlmitud ja kõik on lõplikult paigas ja osapooltega kooskõlastatud.

Foto Rae Sõnumid