Rae uue vallamaja arhitektuurivõistluse võitis ideekavand „Koos“.

Eesti Arhitektide Liidu ja Rae Vallavalitsuse koostöös korraldatud Rae uue vallamaja arhitektuurivõistluse võitis Salto arhitektuuribüroo ideekavand „Koos“.

Teise koha pälvis Kauss Arhitektuuribüroo OÜ kavand „Kolmik“ ning kolmanda koha Osaühing Kolm Pluss Üks võistlustöö „Pajuoks“.

Uus vallamaja on kavandatud Jüri alevikku Aruküla tee äärde, olemasolevast vallamajast umbes kilomeetri kaugusele. Samal kinnistul paikneb ka Jüri Tervisekeskus, millega koos rajati sinna keskväljakuna mõeldud esinduslik väliruum.

Rae valla elanike arv kasvab jõudsalt ning suur osa elanikkonnast on noored. Praegune huvialakool on meie noortele kitsaks jäänud ning planeerime koolile laiendust vallamaja hoones. Asukohana sobib maja selleks suurepäraselt, kuna samas hoones asub Rae Kultuurikeskus, mille suurt saali saavad huvialakooli õpilased esinemisteks kasutada. Valla areng ja elanike arvu kasv toob kaasa ka vallavalitsuse kohustuste ning pakutavate teenuste mahu suurenemise, mistõttu on meie ametnike arv kasvanud ning seeläbi ka vajadus suurema pinna järele. Niisamuti on vajadus ruumide järele, kus vallaelanikke vastu võtta ning ruumid volikogule, kellel hetkel ruumid puuduvad. Soovime luua maja kogukonnale.

Koostöös Salto arhitektuuribürooga algavad läbirääkimised uue vallamaja projekteerimiseks.

Võistluse tähtajaks esitati kuusteist ideekavandit.

Võistlustöid hindas žürii koosseisus: Rae abivallavanem Anna Õuekallas, planeerimis- ja keskkonnaameti juhataja Annika Jõgimaa, arendus- ja haldusameti juhataja Meelis Rõigas, üldplaneeringute arhitekt Stina Metsis ning Eesti Arhitektide Liidu esindajad arhitektid Koit Ojaliiv, Pelle-Sten Viiburg ja Siiri Vallner.

Premeeritud tööd: https://www.dropbox.com/sh/7aiy7tt9h77yct7/AABYlmmvItlWHGqiodjbgcqAa?dl=0

Pildil: Salto arhitektuuribüroo ideekavand „Koos“