Varjevõrgutajad ootavad uusi punujaid

Mida me teeme?

Punume varjevõrke Ukraina kaitsjatele. Need toimetab kohale MTÜ Aitan Kaitsta. Kõik võrgud saadetakse konkreetsetele soovijatele (midagi ei kao musta auku!) ja on Ukrainas väga oodatud. Sõjamehed eelistavad käsitsi punutud võrke koguni tehasevõrkudele. Kuna me kasutame teise ringi materjali, siis on iga võrk eriline ja kordumatu. Pooleteise aastaga oleme valmistanud 45 eri mõõdus ja värvigammas varjevõrku.

Punumist alustasime 2022. aasta aprilli lõpus Patika külas, kus tegutsesime novembrini. Siis läks nii külmaks, et sõrmed jäid kangeks ja tuli siseruumidesse kolida. Tuhat tänu Rae Kultuurikeskusele, kes võttis meid talveks oma hõlma alla! Suveks kolisime jälle vabasse õhku. Olime oma jõududega väljas ka Rae valla küladepäevadel Kurnas ja Suursoos ning Patika küla päeval. Lehvitame kõigile, kes meiega koos punusid ja lõikasid!

Nüüd oleme tagasi Rae Kultuurikeskuses, teise korruse jalutuskoridoris saalirõdu taga. Punume kolmapäeviti kell 17.30–20 ja pühapäeviti 14–18. Ja kuna sõda kahjuks kestab, siis ootame endi hulka uusi punujaid.

Mida me pakume?

Head rahulikku seltskonda, tõhusat võitlust istuva eluviisi vastu ja teadmist, et aitad kaitsta. Kogu töö on õhinapõhine, keegi palka ei saa ja ise peale ei maksa. Lisaboonusena kostab meile punumisruumi ära kõik, mis parajasti saalis toimub, nii et võrku punudes kõlavad meile taustaks tantsu- ja ansambliproovid, kontserdid, üritused ja muu melu. Ja kui majas valitsebki vaikus, siis võtame vahel ise lauluviisi üles, nii et igav meil juba ei hakka.

Keda me ootame?

Punuja võiks osata umbsõlme teha, riideriba võrgusilmast läbi tõmmata ja jaksata ideaalis ka tooli peale ronida, sest vahepeal toimub töö päris üleval lae all. Aga meil saab ka ribasid lõigata, mis on enamasti istuv kääritöö. Nii et meie ainus piirang on omal jalal Rae Kultuurikeskuse saalitrepist üles saamine, sest lifti meil paraku ei ole. Meiega saab ühendust võtta aadressil evajaa@gmail.com ja meie tegemisi näeb Facebooki grupis „Rae valla varjevõrgutajad“. Tulge punuma!