Repligen Estonia nurgakivi Jüris

Juunis sai Jüris nurgakivi biotehnoloogia tootmisettevõte Repligen Estonia uus kontori- ja tootmishoone, mis peaks valmima 2024. aasta alguses. 

Repligen Corporation, mille peakontor asub Ameerika Ühendriikides Walthamis, projekteerib, toodab ja järelteenindab masinaid ning seadmeid, mida kasutatakse ravimite tootmisel. Jüris on Repligeni kontori- ja tootmishoone juba aastast 2016. Rae vald valiti asukohana lennujaama läheduse ja hea infrastruktuuri tõttu ning samuti on ettevõtte mitmed koostööpartnerid siin.

Uus hoone, mis on ligi 7500 ruutmeetri suurune, panustab jätkusuutlikkusele – hoonele paigaldatakse päikesepaneelid, taaskasutama hakatakse vett ning majale tuleb jalgrattaparkla. Hoone on ka rahvusvaheliselt LEED-sertifitseeritud hõbeda tasemega, mis hindab, kui suure jalajälje hoone maailmale jätab.

Hetkel töötab ettevõttes veidi üle 50 inimese. Uue hoonega lisanduvad töökohad ligi 200-le inimesele, nii tippspetsialistidele kui ka lao- ja tootmistöölistele. Kuna biotehnoloogiavaldkonna insenere on Eestis väga vähe, siis koolitab ettevõte ise baasoskustega inimesed välja.

Foto: Ardo Kaljuvee