Peetri Selveris hakkas tööle uue põlvkonna taaraautomaat

Peetri Selveris alustas eelmisel nädalal tööd uut tüüpi taaraautomaat, kuhu saab plastik- ja plekktaara korraga sisse valada ning masin teeb sorteerimistöö ise ära. Klaastaara saab sisestada kõrvalolevasse masinasse.

Uut tüüpi automaati võib korraga valada iga suurema taarakoti sisu. Tomra R1 masin suudab plastik- ja plekkpurke sorteerida keskeltläbi viis korda kiiremini kui neid ükshaaval sisestades. Tegemist on Harjumaa esimese uue põlvkonna taaraautomaadiga. Terves Eestis on neid seni käigus veel ainult kolm, kõik Tallinnas.

„Uus automaat on kliendile mugav, kiire ja innustab pakendeid veelgi rohkem koguma. Usume, et Peetris asuv kogumispunkt saab ümberkaudsete elanike seas kiiresti populaarseks,” ütles pakendiautomaatide tarnija Tomra Service OÜ müügijuht Jüri Lillemägi.

Inimestel soovitab Lillemägi kiireks tagastuseks juba kodus klaastaara plekk- ja plasttaarast eraldi sorteerida, kuna klaastaara tuleb sisestada kõrvalasuvasse automaati.

„Ühte kotti panduna muljub raske klaastaara plekkpurgid sageli kortsu, mistõttu soovitame plastik- ja plekktaarat klaastaarast eraldi käidelda, et automaat saaks pakendeid kiirelt ja efektiivselt lugeda,“ märkis Lillemägi.

2019. aastal võtsid sama tüüpi automaadid esmakordselt kasutusele Norra, Rootsi ja Soome kaupmehed ning need said oma kasutusmugavuse, lihtsuse, hügieenilisuse ja kiiruse poolest tarbijate seas koheselt populaarseks. Inimeste taaratagastused uute automaatide kaudu suurenesid rohkem kui kaks korda.

Endiselt saab uue automaati puhul soovi korral osa või kõik tagatisrahast annetada Aitan Lapsi heategevusfondile. Möödunud aastal vajutasid Harjumaa inimesed automaatidel olevat annetusnuppu 81 124 korda ning annetasid üle 112 000 euro. Harjumaa on sellega Eesti suurim annetajamaakond.

Fotol: Riigikogu liige ja endine Rae vallavanem Mart Võrklaev katsetab uut taaraautomaati. Foto: Tomra