Õige pea alustatakse Assaku maanteeviadukti ehitustöödega

Transpordiamet, Rail Baltic Estonia ja AS TREV-2 Grupp allkirjastasid ehituslepingu Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteele Rail Baltica Assaku maanteeviadukti ehitamiseks.

Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna põhja üksuse juhataja Viktor Kisseljovi kinnitusel on ehitustöödega plaanis alustada esimesel võimalusel. „Koostöös Rail Balticuga on tegemist juba teise maanteeviadukti ehitamisega. Tallinna ringteele rajatud Saustinõmme viadukt sai lõplikult valmis tänavu kevadel," rääkis Kisseljov.

„Rail Balticu raudtee ja Tallinna-Tartu maantee ristumine saab olema nähtav ehitusobjekt. Loodame, et heas koostöös Transpordiameti ja ristumise ehitajaga suudame kõigile liiklejatele ka ehitusperioodi vältel tagada sujuva liikumise Tartu maanteel,“ lausus Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Tõnu Grünberg.

„Eesti taristuehituse valdkonna juhtiva ettevõttena on Rail Baltica raudteeühenduse rajamine lähiaastail ka meie fookuses," märkis TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens.

Maanteeviadukti ehitamisel tee kõrgus ei muutu ja raudtee jääb viadukti all süvendisse. Riigiteele nr 2 Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa kilomeetritele 9,75–10 kerkiva viadukti kogupikkuseks on 64 meetrit. Tööde teostamiseks on ette nähtud 20 kuud.

Lepingu kogumaksumus ilma käibemaksuta on 3,86 miljonit eurot. Eesmärk on lahendada tulevase Rail Baltica raudteetrassi ristumine olemasoleva Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa põhimaanteega.