Noored vallakodanikud on palutud vallavanema vastuvõtule

Kevadised noore vallakodaniku vastuvõtud, mida kutsutakse lusikapidudeks toimuvad märtsis kahel laupäeval 18. ja 25.märtsil. Sel korral on palutud nimelisele ja valla vapiga hõbelusikale järgi pered, kus lapse sünd on registreeritud  ajavahemikus 1.sept 2015 – 28.02.2016.

Peetri piirkonna ja selle ümbruse lapsi oodatakse 18. märtsil algusega kell 11.00 Järveküla kooli aulasse.  Jüri piirkonna ja lõunakülade lapsed on palutud 25.märtsil Võsukese lasteaia saali, kus pidu algab samuti kell 11.00.

Kutsed saadetakse rahvastukuregistris märgitud aadressile postiga koju ning postkasti tasub vaadata alates märtsi algusest. Reeglina jõuavad kutsed  vähemalt 2 nädalat enne ürituse toimumist.

Nimelised koos sünniaja ning graveeritud valla vapiga hõbelusikad kingitakse kõigile sünnijärgselt Rae valda registreeritud lastele.

Hõbelusikate jagamise tseremoonia kestab ligikaudu tund ja sellesse aega mahub ka väike muusikaline tervitus noortelt laulusõpradelt ja vallavanema pidupäevatervitus.

Kui ei saa osaleda

Kahjuks tuleb ette üritusi, kuhu kõik kutsutud kohale tulla ei saa ja osad hõbelusikad jäävad omanikele välja jagamata. Vanemad saavad peale üritust lapse kingituse kätte vallavalitsuse kantseleist, kus kõiki kätte jagamata hõbelusikaid hoitakse üks aasta. 

Vallavalitsus palub kõigil lapsevanematel, kes on saanud hõbelusikapeole kutse, kuid pole saanud osaleda üritusel, tulla järgi oma lapse hõbelusikale vallavalitsuse kantseleisse.

RS

Foto Anneli Kardin

Hetk noore vallakodaniku vastuvõtust