IKEA valmistub uue kaupluse avamiseks Kurnas

IKEA värbab 2022. aasta sügisel Rae vallas Kurna külas avatavasse Tallinna kauplusse 300 uut töötajat. Rootsi päritolu üks maailma suurimatest mööblifirmadest värbab töötajaid nii müügi-, logistika-, klienditeenindus- kui ka toiduosakondadesse.

„IKEA avab selle aasta varasügisel oma esimese suure kaupluse Eestis Tallinna lähistel Kurna külas. Seetõttu alustasime massvärbamisega, mille käigus soovime leida töötajad erinevatele ametikohtadele nii müügi-, logistika-, klienditeenindus- kui ka toiduosakondadesse,“ lausus IKEA Eesti inimeste ja kultuuri juht Inga Keres. Tema sõnul on IKEA eesmärk olla enamat kui lihtsalt töökoht, mistõttu iseloomustab IKEAt võrdõiguslikkus, isikliku arengu toetamine ja ühtekuuluvustunne.

„Meie visioon on luua parem igapäevaelu paljude jaoks, alustades enda töötajatest. IKEA üle 75-aastase ajaloo jooksul on välja kujunenud tugev töökultuur, mis võimaldab meil pakkuda töökohti, kus kõik tunnevad end olulise ja hinnatuna. Kõik meie töötajad on võrdsed ning olenemata ametikohast kehtivad kõikidele samad rahalised ja mitterahalised hüved. Näiteks kui ettevõte saavutab seatud eesmärgid, makstakse preemiat kõikidele töötajatele – logistikameeskonnast kontoritöötajate ning koristusmeeskonnani,“ selgitas Keres.

Väärtuspõhine värbamine

Kuna IKEA Tallinna kauplus on veel ehitusjärgus, loodi T1 keskusesse eraldi värbamiskontor. Umbes 100 m2 suurune ruum on sisustatud IKEA mööbliga ja imiteerib IKEA tavapärast töökeskkonda. Värbamiskontoris on mugavad ruumid nii koosolekute kui uute meeskonnaliikmete koolitamise jaoks ja ka puhkeala.

„IKEA värbamine erineb sellest, mida kandidaadid tööle kandideerimisel tavaliselt kogevad. Üldjuhul vaatavad tööandjad esimese asjana potentsiaalse töötaja oskusi, pädevusi ja eelnevat kogemust. IKEAs teeme asju teistmoodi. Esimene asi, mida meie värbajad otsivad, on sobiv mõtteviis ja väärtused, nagu vastutus, keskkonnateadlikkus, ühtekuuluvus ja kirg kodusisustamise vastu,“ ütles IKEA Eesti inimeste ja kultuuri juht. Ta lisas, et esimene vestlus IKEAs on pigem avatud arutelu ja aus dialoog, mille käigus inimest tundma õpitakse.

IKEA pakub töötajatele rohkem kui lihtsalt töökohta. Tähelepanu pööratakse nii isiklikule kui ka professionaalsele arengule, konkurentsivõimelisele palgale ja lisahüvedele, mis tööga kaasnevad. Lisaks korraldatakse töötajatele Rootsi traditsioonilist kohvipausi FIKA ja pakutakse võimalust Balti riikide kauplustes töökohtadel liikuda ning uusi asju proovida.

Rohkem informatsiooni vabade ametite kohta leiad www.ikea.ee.

IKEA suur kauplus avatakse Tallinna külje all Rae vallas Kurna külas. 30 000 m2 kaupluses on palju erinevaid inspireerivaid sisustuslahendusi, kohapeal kaasa ostetav kaup ning muud lisateenused – näiteks mööbli kokkupanek, kohale toimetamine, sisekujundus, mööbli planeerimine ja palju muud. IKEA kaupluses avatakse ka 400 kohaga restoran, laste meelelahutusala jpm.