Harjumaal alustati kogu maakonda hõlmava lairibaühenduse projektiga DigiMaa

DigiMaa eesmärk on kindlustada kõigile Harjumaa kodudele, ettevõttetele ja asutustele võimalus liituda valguskaabliga, mis võimaldab ülikiiret internetiühendust, televisiooni- ja telefoniteenuseid ning mitmeid teisi kaasaegseid lisateenuseid.

DigiMaa projektiga on liitunud kõik Harjumaa omavalitsused.

"Rae vald  on liitunud DigiMaa projektiga, mille eesmärk on ehitada lairibaühendus välja kõikidele soovijatele. Projekti kaastakse kõik valla inimesed, kelle piirkonnas ei ole sideoperaatoritel juba plaani võetud valguskaabli väljaehitamist lähima 2-3 aasta jooksul ega ka kaugemas tulevikus, " kõneles Rae vallavalitsuse IT juht Hannes Raimets, kes rõhutab, et kaabel viiakse nii ettevõtteni kui eraisikuteni.

DigiMaa projekti käigus selgitatakse esmalt välja elanike ja ettevõtete vajadused tänapäevase lairibaühenduse järele. Samuti selgitatakse välja sideettevõtete plaanid valguskaablivõrkude rajamiseks ning planeeritakse kaasaegsed võrgud turutõrke piirkondadesse.

"Projektis ei saa määravaks kaugus suurematest asulatest vaid pigem soovijate arv ühte alasse, seepärast on äärmiset oluline, et kõik teaksid lairibast ja oluline, et kõik soovijad saaks kaasatud õigeaegselt, sest antud projekt on ühekordne sellises mastaabis," kõneles Raimets.

Hannes Raimetse sõnul alustataksegi peagi vallas teavitustöö tegemist, et kõik teaksid, miks täpselt on kasulik lairiba ühendus ja mida see annab.

Liitumistasu suuruse kohta teab Raimets, et esialgsetel andmetel jääb see suurusjärku kuni 300€. Edasine kuutasu sõltub sellest, millise teenusepakkuja juures milline pakett valitakse.

DigiMaa projektijuht Olav Harjo: “DigiMaa aitab kõikidel Harjumaa kodudel ja ettevõtetel osa saada nendest teenustest, mida sideettevõtjad täna üksnes kortermajades või ärihoonetes pakuvad. Oleme veendunud, et ainult valguskaabliühendus suudab rahuldada andmeedastuse vajadusi täna ja tulevikus. DigiMaa toel on kõigil Harjumaa majadel võimalik liituda valguskaabliga.”

Projekti juhib Harjumaa Omavalitsuste Liit. DigiMaa projektis osalevad Aegviidu vald, Anija vald, Harku vald, Jõelähtme vald, Keila linn, Keila vald, Kernu vald, Kiili vald, Kose vald, Kuusalu vald, Loksa linn, Maardu linn, Nissi vald, Padise vald, Paldiski linn, Raasiku vald, Rae vald, Saku vald, Saue linn, Saue vald, Vasalemma vald, Viimsi vald, Tallinna linna Pirita linnaosa.

RS

Lisainfo:

www.digimaa.ee