Algab kevadine heakorrastuskampaania

Kevadine heakorrastuskampaania aitab tasuta lahti saada nii ohtlikest jäätmetest, kasututest kodumasinatest kui ka haljastusjäätmetest.

Ohtlike jäätmete kogumisring 

29. aprillil 2017 toimub igakevadiseks traditsiooniks muutunud ohtlike jäätmete kogumisring. Kogumisringi käigus peatub ohtlike jäätmete furgoonveok järgnevates peatumispaikades:

09.00–09.30 PEETRI ALEVIKUS Mõigu ja Heki tee ristmikul;

10.00–10.30 PEETRI ALEVIKUS Mõigus, Kaabli tn garaažide ees;

11.00–11.30 ASSAKUL Järve tee 4 ees;

12.00–12.30 LAGEDIL Betooni tänava lõpus asuvate garaažide juures;

13.00–13.30 PAJUPEAL ASi Pakar töökoja sissekäigu ees;

14.00–14.30 PATIKAL Patika kaupluse ees;

15.00–15.30 URVASTES Urvaste bussipeatuse kõrval.

Kõige tavalisemad ohtlikud jäätmed kodumajapidamises: vanad ravimid, kasutatud õlid ja õli sisaldavad jäätmed, kasutatud akud, värvi-, liimi- ja lakijäätmed, lahustid, mürgid ja tõrjeained, säästupirnid, päevavalguslambid, elavhõbedat sisaldavad jäätmed, raskeid metalle sisaldavad patareid, väikeakud ja akudega seadmed.

Ohtlikke jäätmeid võetakse vastu tasuta.

Vanade kodumasinate kogumiskampaania

Rae vallavalitsus korraldab mai esimesel nädalal kodumajapidamises tekkinud elektroonikajäätmete (elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete) TASUTA kogumiskampaania, aidates inimesi vanade külmkappide, televiisorite, pesumasinate, pliitide jms transpordil spetsiaalsetesse käitluskeskustesse.

Kuidas kogumiskampaania toimub?

1) Helistage või kirjutage aprillikuu jooksul Rae vallavalitsusse (tel 605 6781 või 605 6750, ege.kibuspuu@rae.ee) ja andke teada:

§  ees- ja perenimi;

§  täpne aadress, kus elektroonikajäätmed asuvad;

§  kontakttelefon (teavitame teid kogumisauto orienteerivast saabumisajast);

§  seadmete tüüp ja kogu (nt külmik 1 tk, TV 1 tk jne).

 2) Täpsustatakse kogumisauto sõidugraafik ning võetakse ühendust kõigi registreerunud inimestega, teavitatakse orienteerivast kogumisauto teie juurde saabumise ajast kogumispäeval.

 3) Kogumisauto tuleb elektroonikajäätmetele järele teie juurde ning viib need spetsiaalsesse käitluskohta. Kodumasinad peab paigutama tänava äärde või aia taha. Korterelamutes peab kodumasinad tooma trepikodade ette, sest töölised kodumasinaid trepist alla ei transpordi.

Kogutakse kõiki elektriga töötavaid seadmeid, millel saba taga või patarei sees, sh päevavalguslampe ja akusid.

Külmutuskapi või televiisori üleandmisel tuleb arvestada, et tasuta vastuvõetav seade peab olema terve (terveks loetakse seadet, mis on ilma suurte väliste purustusteta, sisaldab olulisi osi nagu näiteks trafo, kompressor, emaplaat, kineskoop jms). Elektroonikajäätmed ei pea olema töökorras. Samas ei tohi seadmed olla osadeks lammutatud jms.

Ootame kogumiskampaaniast aktiivset osavõttu, kuna sellisel kujul toimub kogumisring viimast aastat. Edaspidi saab kodumasinad tasuta ära viia juba toimivatesse statsionaarsetesse kogumispunktidesse. Selleks on paigutatud MTÜ EES-Ringlus statsionaarsed kogumispunktid Vaida alevikku ja Järveküla jäätmepunkti ning MTÜ Eesti Elektroonikaromu Jüri alevikku. Konteinerid asuvad nii Jüris, Järvekülas kui ka Vaidas ohtlike jäätmete konteineri kõrval.

Haljastusjäätmete kogumine
Tasuta haljastusjäätmete äravedu Rae valla tiheasustusaladelt toimub sel kevadel ajavahemikul 24. aprill – 5. mai 2017. Vajalik on eelnev registreerimine hiljemalt 21. aprilliks 2017 helistades numbril 605 6781, 605 6750 või kirjutades ege.kibuspuu@rae.ee. Teatada tuleb oma nimi, kontakttelefon, aadress ja kottide arv ning suurus.

Oksad ja lehed tuleb panna tugevatesse kilekottidesse (mis tõstmisel ära ei lagune, maksimaalse suurusega 250 l) oma jäätmemajade/prügikonteinerite või sissesõidutee kõrvale. Neid kilekotte, kus on näha muid jäätmeid peale okste ja lehtede, ära ei viida.

Ebatavaliste ilmaolustike esinemisel võib esineda muudatusi kuupäevades. Muudatustest teavitame jooksvalt Rae valla kodulehel.

Tuletame meelde, et Rae valla tiheasustusaladel on haljastusjäätmete põletamine keelatud.

Ege Kibuspuu

keskkonnaspetsialist

Jäätmete liigiti kogumisest ja äraandmisest saab lisainfot https://www.rae.ee/et/liigiti-kogumine