Alates 01.09.2023 alustab ühistransporditeenuse osutamist Hansabuss AS

Alates 1. septembrist alustab Rae valla avalike siseliinidel ühistransporditeenuse osutamist Hansabuss AS. Liinide teenindamist alustatakse bussidega, mis toovad sõitjatele mitmeid uusi mugavusi ja uuendusi. Bussi kergemaks märkamiseks peatuses on liini number ning nimetus kuvatud nii bussi ees kui ka paremal küljel, liini number samuti bussi taga. Busside kõik istmed on varustatud turvavöödega, et tagada sõitjatele turvalisus. Lisaks on bussides stopp-nupud, et ohutult enda väljumissoovist juhile teada anda. Kõik bussid on varustatud audio-visuaalse hääleteavitussüsteemiga, saabuvaid peatuseid teavitatakse nii ekraanil peatuse nime kuvades, kui ka häälteavitusega.

Bussid on ühtse Põhja-Eesti piirkonna väliskujundusega ning kõikides sõidukites on salongi- ning esikaamerad.

Sõitjatel on kohustus ühistransporditeenuse kasutamisel omada sõiduõigust ehk kehtivat piletit. Bussijuht müüb nõuetekohaseid sõidupileteid vastavalt sõitja sõidusoovile ning kohustub väljastama sõitjale sularaha eest ostetud toote korral sõidupileti kassaseadmest.

Sõiduõiguse tõendamise võimalused on:

· Sularaha üksikpilet. Ostmise võimalus ainult bussijuhilt.
· E-rahaga üksikpilet. Raha on laetud ühiskaardile ja bussijuhi juures piletit ostes võetakse vastav summa kaardilt maha. See on toode, mis tuleb eelnevalt soetada ja selleks on vajalik ühiskaart. Toodete ostukeskkond www.pilet.ee
· 0-eurone piletihind ehk niinimetatud tasuta sõit on avalikel liinidel sõitjatel, kes ei ole vanuses 2-62 eluaastat. See tähendab, et nooremad kui 19 ja vanemad kui 63 peavad sõidukisse sisenedes registreerima oma sõiduõiguse, kas isikustatud ühiskaardiga või õpilaspiletiga. Teise võimalusena on bussi sisenedes küsida 0- eurost piletit ja sinna juurde esitada bussijuhile oma isikut tõendav dokument. Bussijuht saab siis info sõitja vanusest ning väljastab sõitjale 0 eurose pileti.