ACE Logistics kolis uude logistikakeskusesse Rae valda

Rae vald paelub oma logistiliselt hea asukohaga jätkuvalt uusi ettevõtteid. Sellest annab tunnistust äsja Rae valda Tartu maantee äärde kerkinud ACE Logistics Estonia logistikakeskus. Uues keskuses on üle 6000 ruutmeetri kontori-, lao- ja terminalipinda. Keskuse ehitajaks oli Mapri Ehitus.

Rae vald valiti uueks asukohaks, sest siit on logistiliselt head ja kiired ühendused sadamatega ning ka kogu ülejäänud Eestiga. Asukoha sobivust kinnitab seegi,  et piirkonnas asuvad veel mitmed logistikaettevõtted ja logistikateenuseid vajavad ettevõtted.

Uus hoone on ehitatud ettevõtte vajadusi ja eripärasid arvesse võttes. Terminali läbilaskevõime on võrreldes eelmise terminaliga suurenenud. See annab võimaluse kaupade hilisemaks korjeks ja kiiremaks jaotuseks. Uut hoonet iseloomustavad sellised märksõnad nagu läbimõeldud planeering, kaasaegne kabinettidega kontor, sisekujundaja hea käekiri ja energiasäästlikkus.

Töötingimused on endistest paremad. Uus hoone on varustatud kvaliteetse laadimistehnikaga ja ruumid on nõuetekohaselt valgustatud. Kontoritöötajatele on reguleeritava kõrgusega lauad, palju suletud kabinette ja avatud kontori osa on veidi väiksem. Hoones on 2300 ruutmeetrit terminalipinda ja 2600 ruutmeetri suurune kõrgladu. Kontor võtab enda alla 1000 ruutmeetrit. Krundil on veel ruumi, et ehitada 4000 ruutmeetri ulatuses. Kolmekorruselise hoone ehitust finantseeris SEB Pank, kogu investeeringu suurus on 5 miljonit eurot.

ACE Logistics Groupi tegevjuht Andres Matkur ütleb logistikaettevõtte hetkeseisu kommenteerides, et ACE Logistics on töötanud kogu kriisi ajal täie valmidusega. „Meie kliente on ärimahtude muutus väga erinevalt mõjutanud, mõned on küll kaotanud käivet, teistel on see aga kasvanud. Klientidega suheldes oleme täheldanud oluliselt suuremat huvi laoteenuste vastu, et viia ettevõtte püsikulud muutuvkuludeks. Uues logistikakeskuses saame selleks tingimusi pakkuda. Üldiselt oleme aga äraootaval seisukohal – märtsis olid tegevusmahud veel täiesti korralikud ja isegi väikeses kasvus võrreldes eelmise aastaga. Aprillis nägime aga selgesti kahanemise märke ja tõenäoliselt meie sektorile, nagu ka suurele osale tööstusettevõtetest, jõuab suurem mahtude vähenemine kohale alles suvekuudel,” räägib ta.

Alates 4. maist on ACE Logistics Estonia terminali uus aadress Rukki tee 12, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harju maakond. Ettevõtte juriidiline aadress jääb veel mõneks ajaks Sepise 1, 11415 Tallinn.

ACE Logistics Estonia panustab oma töötajatega ka Rae valla arengusse ning kogukonnaelusse. Näiteks osaleti 2018. aastal Rae vallas Aaviku külas maailmakoristuspäeval, mille eest tunnustati ettevõtet ka vallavanema tänukirjaga.

Mitmed ACE Logisticsi töötajad elavad juba praegu Rae vallas ja mahtude kasvades soovib ettevõte kaasata kindlasti kohalikke töötajaid juurde.

1992. aastal loodud ACE Logistics Group koosneb kümnest Eestis, Lätis, Leedus, Valgevenes, Ukrainas ja Soomes tegutsevast ettevõttest. Grupi ettevõtted pakuvad erinevaid transpordi- ja logistikateenuseid, sh lennu-, mere-, maantee- ja raudteetransporditeenuseid, samuti lao- ning tolliteenuseid. ACE Logistics Group annab tööd 170 inimesele, ettevõtte 2019. aasta konsolideeritud käive oli 34 miljonit eurot.

Fotol: Maailmakoristus Aavikul 2018. Erakogu

Fotol: Uus logistikakeskus

ACE Logistics