Sügis Vaskjalas

Sügisene hooaeg toob palju uut ja põnevat ka Vaskjala külas asuvasse Rae koolmajja.

Vaskjala külaseltsi eestvedamisel ja KÜSK-i abiga saavad jälle toimuma igakuised töötoad erinevatel teemadel. Lisainfo selle kohta ilmub peagi Kultuurikeskuse kodulehel!

Samuti on alustamas multimeedia ring noortele,  kus Ott Kattel tutvustab digifoto- ja videograafia põhitõdesid ja annab häid nippe, kuidas teha hea kvaliteediga pilte ja videoklippe.

Juba esmaspäeval, 8.oktoobril alustab seal ukulele ring Katri Kaasiku juhendamisel,

Kolmapäeval, 10.oktoobril alustab Vaskjala Loomeresidentuuri eestveetav iga-nädalane loominguline kesknädal, mis kutsub inimesi tegelema loominguliste tegevustega. Näiteks on võimalik tegeleda graafikaga, analoog- või digifotograafiaga või ka teiste tehnikatega, sõltuvalt kohapeal olemas olevatest vahenditest ja osalejate huvist.  Lähtuvalt inimesest ja tema soovidest proovime leida ka võimalusi ning lahendusi. Osalejad on oodatud igal kolmapäeval kell 18-21.

Laupäeval, 13.oktoobril kell 11.00 ootame kõiki käsitööhuvilisi kangastelgedel kudumise ringi. Õpime kangastelgede ettevalmistamist vaibakudumiseks ja vaibakudumise tehnikat. Oodatud on nii algajad kui ka need, kel eelnev kogemus vaibakudumisest olemas.

Reede, 19.oktoober toob Rae koolimajja selle hooaja esimese Videvikuõhtu Vaskjalas. Videvikuõhtud on pärimuskultuurihõngulised õhtupoolikud, kus tuletame meelde eestlaste rahvakombeid ning mõtiskleme nende asjakohasuse üle kaasaegses maailmas. Seekord jutustame, laulame ja tantsime koos Tallinnas tegutseva Pärimuslaulu Seltsingu naistega.

Samal õhtul kell 21.00 näitame Vaskjalas ka uhiuut EV100 raames valminud Eesti mängufilmi “Põrgu-Jaan“.