Rae Kammerkoori uus hingamine tõi hõbedase tulemuse

Sel kevadel toimuma pidanud Eesti Kammerkooride Festival lükati karantiini tõttu sügisesse, kooriproovid katkesid. Rae Kammerkoor tuli augustis taas oma uue noore koorijuhi õhutusel kokku, tegi kaks korda nädalas proove ja tulemusena saavutas 10.-11. oktoobril Tallinnas toimunud XV Eesti Kammerkooride Festivalil B-kategoorias II koha.

Sel festivalil osalemine oli esimene ühine konkursil mõõduvõtmine tosin aastat tegutsenud Rae Kammerkoorile ja 21-aastasele dirigendile Ingrid Orumaale. Kui koor oli varemgi kammerkooride festivalil osalenud, siis Ingridi jaoks oli see debüütdirigeerimine konkursi pinevas õhustikus.

Konkursil esitasime neli muusikateost: varasemast ajast õpitud Gustav Ernesaksa „Pisuhänd“ ja Kedrovi „Otshe nash“ ning uue repertuaarina tempokas rahvaluule „Meie err“ ja konkursi kohustuslik pala Maria Kõrvitsa „Milline päev“. Konkursi žüriisse kuulusid dirigent Ingrid Kõrvits (žürii esimees), laulja Iris Oja, helilooja Maria Kõrvits, dirigent Lodewijk van der Ree, dirigent ja laulja Endrik Üksvärav.

I koha B-kategoorias sai  Viljandimaa Kammerkoor (dirigent Kadi Ritsing). Rae Kammerkoori jaoks on teine koht parim tulemus, mis festivalidel seni saadud. Nii head kohta ei osanud lootagi - tihe prooviperiood, koorilaager ning dirigendi-hääleseadja-koorilauljate ühine pühendumine tasus end ära. Mõistagi ei saa alahinnata eelnevate aastate tööd Alice Pehki juhtimisel ja eks lavanärvgi on aastate jooksul tugevamaks treenitud.

Ingrid Orumaa alustas kooridirigeerimise õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Anneli Mäeotsa juhendamisel 2014. aastal. 2020. aastal lõpetas ta Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakooli Andrus Siimoni dirigeerimisklassis, kus hetkel jätkab õpinguid koorijuhtimise eriala jätkuõppes. Rae Kammerkooriga ristusid Ingridi teed 2020. aasta hakul ja siis sai koor ka päris oma hääleseadja. Koori hääli sätib Sandra Laagus, vähestele eluaastatele vaatamata oma ametis juba kogenud. Häädemeeste muusikakoolis viiuliõpinguid alustanud ja alates 8. klassist  Tallinna Muusikakeskkoolis Aino-Marika Riikjärve viiuliklassis õppinud Sandra erialaks sai gümnaasiumist alatest ooperilaul ning õpingud jätkuvad Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias Juhan-Hannes Tralla lauluklassis.

Rae Kammerkoor ei kavatse loorberitele puhkama jääda ja uued sihid on juba silme ees. Tulemas on ka jõulukontsert Jüri Kirikus 18. detsembril, kus laulavad kõik Rae valla koorid.  Mõõduvõtmine teiste kooridega seisab aga ees 2021. aasta 13.-14. veebruaril Tartus toimuval segakooride võistulaulmisel Tuljak. Juba asusime õhinal uut põnevat repertuaari omandama ja kooskõla timmima.

Meie ridades on ruumi ka uutele lauljatele. Rae Kammerkoori proovid toimuvad neljapäeviti kell 18.00-20.30 Peetri Kooli saalis. Ettelaulmiseks lepi kokku dirigent Ingrid Orumaaga, e-post: ingrid.orumaa@gmail.com

Meie tegemistega saad tutvuda FB-lehel: https://www.facebook.com/raekammerkoor

Rõõm muusikast ja heast seltskonnast! Löö kampa kui soovid sellest osa saada!