Palju õnne, Eesti!

 24. veebruaril tähistati Eesti Vabariigi 106. aastapäeva üle valla ja üle Eesti, nii ka Jüris.

Hommik algas lipuheiskamisega Jüri keskväljakul. Kohaletulnuid tervitas abivallavanem Ivari Rannama. Kaunilt kõlasid Rae Kammerkoor ja segakoor Heliand ning Jüri Pasunakoor. Pidupäevahommikuse meeleolu lõid ka kiluvõileivad kohvilaual.

Varje Malsroosi ja Ülo Timuska juhtimisel asetati küünlad Rae valla omavalitsus- ja kultuuritegelaste haudadele Jüri kalmistul ja kirikuaias. Vabadussõjas langenute mälestussamba juures toimus mälestushetk ja Kaitseliitlaste rivistus. Kõnelesid Rae abivallavanem Hannes Ojangu, Kiili valla esindaja Ardo Niinre, Kaitseliidu esindaja Roman Kasak ja kirikuõpetaja Tanel Ots. Pärjad asetasid Rae vallavalitsus ja Rae vallavolikogu, Kiili vald, Kaitseliit ja Naiskodukaitse, Kodutütred jt. Seejärel suunduti trummihelide saatel rännakuga kirikuaiast Rae Kultuurikeskusesse.

Kontsertaktusel pidas aastapäevakõne Rae Vallavolikogu esimees Tõnis Kõiv ning tervitussõnad lausus abivallavanem Bärbel Salumäe. Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvinteti kontsert pakkus kuulajatele nii ülevaid tundeid kui ka rõõmsat elevust. Kuulutati välja Rae valla fotokonkurss 2023 võitjad ja lõpetuseks lasti pidupäevatordil hea maitsta. Oli kaunis kodumaa sünnipäev. Elagu Eesti!

Fotod: Ott Kattel