KUULUS APTEEKER MELCHIOR SEIKLES LEHMJA TAMMIKUS

Kirjanik Indrek Hargla seitsmest raamatust koosnevast „Apteeker Melchiori” keskaegsete krimipõnevusromaanide sarjast toodetakse mängufilmide triloogia.

Juulikuus algasid režissöör Elmo Nüganeni juhtimisel võtted triloogia esimese mängufilmi „Apteeker Melchior” tegemiseks.

Uurisime võttepaikade koordinaatorilt Hannes Paldrokilt, kuidas valiti ühe võttepaigana välja just Rae vallas asuv Lehmja tammik.

Kuidas jõudsite selleni, et üks filmivõttekoht võiks olla Rae vallas asub Lehmja tammik?

Üks põhjus, miks Lehmja tammik valituks osutus, on see, et tegu on Harjumaa kõige autentsemalt säilinud tammikuga ja ürgselt väga kauni paigaga terves Eestis. Boonuseks oli loomulikult ka asjaolu, et asukoht on logistiliselt hea ja Tallinnale lähedal.

Kuidas jäite võttepaigaga rahule?

Jäime võttekohaga väga rahule. Meie jaoks oli tegu väga mitmekülgse võttepaigaga, kus saime lahendatud palju rohkem stseene, kui esialgu lootagi oskasime. Täname väga Rae vallavalitsust, Jüri gümnaasiumit ja Jüri hooldekodu nende vastutulelikkuse ja koostöövalmiduse eest. Kõik mured said alati sujuvalt lahendatud. Samuti soovime välja tuua kohalikud elanikud nende mõistva suhtumise eest, sest filmivõtetega kaasneb alati ka teatud ebamugavus kohalike elanike jaoks. Rae vallal on mille üle uhkust tunda! Loodame, et selle kõik korvab filmis nähtud tuttavad ja kallid kohad.

Kas teate, kui palju oli filmis taustanäitlejatena kasutatud Rae valla kohalikke inimesi?

Castingutel oli kokku umbes sada taustanäitlejat, seal hulgas oli mitmeid inimesi ka Rae vallast.

 

 

Filmivõtetel osales ka Rae abivallavanem Priit Põldmäe oma perega.

Kuidas said infot filmivõtetest ja kuidas õnnestus taustarollidesse kvalifitseeruda?

Lugesin põneva keskaegse filmi tegemisest näoraamatust ja kui pakuti välja, et üheks filmimiskohaks on Lehmja tammik, siis saatsin kohe oma soovi osaleda teele. Paari nädala pärast tuli vastus, et mind on välja valitud kaupmehe rolli ja paluti uurida, kas mu pere saab samuti osaleda. Juba nädala pärast olime linnas kostüümiproovis ja pärast sobivate riiete leidmist oli hasart sees ning kujutasime end naerdes juba keskaega.

Mis sinu roll/ülesanded antud filmis olid? Kust said vastavad kostüümid? Kas peret pidi kaua ära rääkima?

Meie roll oli osaleda erinevates taustatseenides, mis toimusid laadal. Mingi pilt kogu tegevusest oli Elmo Nüganenil olemas, aga paljud asjad loodi kohapeal. Prooviti läbi mitmed kohad ja kui leiti mingi tühjem koht kaadris või mingi lisategevus, mis sinna juurde sobiks, siis kohe proovitigi läbi.

Kas oled varem ka näitlemisega tegelenud?

Olen osalenud harrastusnäitlejana kohalikus näiteringis ja mõned korrad on kutsutud ka telesaadetesse.

Mis vahe oli sel korral osaleda, mil võttepaik oli Sinu oma koduvald?

Tammikus oli põnev juba seetõttu, et olen väikse poisina kogu tammiku läbi kolanud ja kõik paigad on tuttavad. Usun, et sain seetõttu tegijatele ka abiks olla. Teine elamus oli ikkagi rännak tagasi keskaega, sest korraldajatel oli õnnestunud luua ikka väga tõetruu keskkond keskajast kogu riiete, grimmi ja rekvisiitidega. Lisaks muutis sõbralik ja lustlik seltskond selle päeva põnevaks ja lõbus rännak tagasi keskaega jääb ilmselt kauaks meile kõigile positiivselt meelde. Aitäh korraldajatele ja jääme põnevusega ootama filmi valmimist.