Kultuurikeskuse meeskond täienes veel ühe Toomase võrra

Alates veebruari lõpust asus Rae Kultuurikeskuse kogukonnatöö spetsialistina tööle Toomas Tilk. Nüüd on Kultuurikeskuses Toomaseid kokku kaks ja Rae Sõnumite tarbeks küsis keskuse juhataja Toomas Aru uuelt Toomaselt mõned küsimused.


Tutvustad ennast järsku. Kust kandist tuled ja millega tegelenud oled?

Olen 42-aastane, pärit Pärnumaalt Paikuselt ja viimased 15 aastat elanud-töötanud Tallinnas. Minu tööalane karjäär on toimunud peamiselt kahel alal, esmalt aitasin loovkirjutajana ettevõtjatel müüa oma kaupu ja teenuseid pea 10 aastat. Sellele järgnes rahvusvahelise kaubamärgi manageerimine üle 5 aasta.

Oma teismelise east saadik olen olnud suur räppmuusika austaja ja 90-ndate keskpaigast ka ise seda muusikat teinud nii soolona Tommyboy nime alt kui ka mitmete gruppide koosseisus. Tuntuimad ehk Noizmakaz ja ansambel Külalised.

Lisaks asutasime koos sõber Jarek Kasariga 2010. aastal plaadikompanii Superbandiit Records. Mõte selle taga oli ja on aidata andekatel noortel muusikutel oma loominguga jõuda avalikkuse ette, kasutades meie teadmisi muusika plaadistamise ja levitamise protsessidest. Viimastel aastatel on muidugi kõik väga kardinaalselt muutunud, noored kasutavad striimimisplatvorme ja kogu reklaam toimib peaasjalikult populaarseimates sotsiaalmeediakeskkondades. Tugeva digitaliseerumise kõrval teeb õnneks tagasitulekut vinüülplaadiformaat. Ise hindan helikandjate puhul võimalust midagi käega katsutavat omada, olgu see vinüül, cd või aeg-ajalt ka kassett.

Selgita, mis on Sinu jaoks kogukond? 

Kogukond... esmalt kindlasti mingis ühises ruumis elav ja toimetav grupp inimesi, kellel on võimalikult palju ühiseid eesmärke ja kes on nö ühise asja eest väljas. Kindlasti teeb kogukonna tunnet tugevamaks ühine ajalugu ja traditsioonid ning sündmuste järjepidevus. Kogukond on kultuur, ühised ettevõtmised ja solidaarsustunne. Ma usun, et elu saab õitseda siis, kui suhted naabritega on korras ja laiakõlalistes küsimustes leitakse ühine keel. Andreste ja Pearude osakaal võiks olla kogukondades minimaalne.

Mis sa arvad, kuidas siduda kogukonda ja luua kogukonna tunnet?

Oma valdkonnas soovin pakkuda inimestele veel rohkem ja mitmekülgsemat kultuuritegevust ja aidata leida vahendeid ning kohti erinevate aktiivide tegutsemise tarbeks. Kuna Rae vallas on väga palju lapsi ja noori, siis kindlasti on üks fookus nendele suunatud. Mul on väga hea meel olnud tõdeda, et vallas on palju aktiivseid kogukonna asjadega toimetajaid alates külavanematest kuni erinevate huviringide vedajateni ja nendele inimestele tahan olla nii suureks toeks kui vähegi võimalik.

Milline on sinu varasem seos Rae vallaga, miks see tundub huvitav koht kuhu tööle tulla?

Rae vallaga varasem otsene side puudub. Huvi tekitas teadmine, et vald on kiiresti kasvav ja elanikud nooremapoolsed inimesed ehk siis perspektiiv oma kultuuri kujundada ja kogukonda aktiivselt kaasata suur. See on kõige peamisem põhjus, miks otsustasin Rae valla heaks tööle asuda.