Jüri Gümnaasiumi tantsu- ja muusikalavastus „Esimene lend”

Kuigi viimane aasta on röövinud inimestelt lugematult palju kultuurielamusi ja reisimisvõimaluse, siis ei ole pandeemia suutnud ära võtta Jüri Gümnaasiumi õpilaste loovust, aktiivsust ning ettevõtlikkust.

Kooli 40. juubeliks sündinud võimas tantsu- ja muusikalavastus „Esimene lend” on midagi, mida pole varem Jüri Gümnaasiumis nähtud. Etendus jutustab loo noortest, kes otsustasid peale keskkooli lõppu minna laia maailma seiklema. Reisides avastatavad tegelased erinevaid riike, kultuure ja palju uut nii iseenda kui ka oma kaaslaste kohta.

Üheteistkümne noore algatatud projektis osaleb gümnaasiumi ja põhikooli lõpuklassidest kokku 40 õpilast. Kogu lavastuse sisu, koreograafia ja muusikaline kujundus on gümnasistide endi loodud. Kuni märtsi alguseni toimusid koosolekud ja proovid iganädalaselt ning peale seda mindi üle virtuaalsete võimalustega. Lisaks sõprade, pere ja kooli kaasaelamisele leidis „Esimene lend” toetust rahakogumiskampaaniast Hooandja platvormil, mis oli äärmiselt edukas, sest eesmärgiks seatud summa saadi kokku vähem kui päevaga. Kampaania lõpuks oli kogutud algsest eesmärgist kaks korda rohkem.

Ehkki täna ei saa üheskoos laulda ja tantsida, siis on „Esimene lend” toonud kokku palju loovaid, andekaid ja rõõmsameelseid noori ning loonud häid mälestusi ja sõprussuhteid. Need positiivsed emotsioonid on pannud aluse Jüri Gümnaasiumi uuele traditsioonile, mis on määratud kestma.

Niipea kui võimalik on „Esimene lend” ka lavalaudadel teie ees!