Vaida noor Marc Hüsson: „Ma olin väga rõõmus ja mu emotsioonid justkui plahvatasid!“

  • Mariliis Kalinina, Rae valla Noortevolikogu; Kädi Kuhlap, noorsootöö spetsialist
  • 13.07.2022
  • talendijaht, noored

Rae valla Noortevolikogu eestvedamisel alustati Rae vallas Euroopa noorte aasta tähistamist uue üritusega: Rae valla Talendijaht. Antud üritus toimus 21. mail Lagedi Noortekeskuse välilaval. Ürituse eesmärk oli pakkuda tuge noorte vaimsele tervisele läbi eneseteostuse, esinemise ning võistlemise, arendades seeläbi noorte andeid ning pakkudes kogukonnale võimalust vabas õhus koosviibimiseks ning meelelahutuseks.

Selleks, et saada aimu, kuidas noor end võistluse eel, käigus ning peale võitjate selgumist tundis ning mis on noore elus peale seda võistlust muutunud, küsime noorelt endalt. Oma kogemust Rae valla Talendijahil osalemise kohta jagab meiega Vaida Põhikooli õpilane Marc Hüsson, kes võitis 11–15-aastaste kategooria, esitades meile väga omanäolise ning kaasahaarava beatbox-loo (suu abil helide jäljendamisega).

Marc, kas sa mäletad, kust kohast sa Rae valla Talendijahi kohta informatsiooni said?

Ma mäletan, et ma sain informatsiooni Rae valla Talendijahi kohta huvijuhilt Triinu Otsalt. Ta saatis spetsiaalse kirja Stuudiumi e-kooli kaudu.

Kunas ja kuidas sa otsustasid võistlusest osa võtta?

Ma tahtsin osa võtta, kuna ma tahtsin enda oskusi näidata ja esineda teiste inimeste ees.

Kas võistluspäevale eelnes ka harjutamisperiood? Kes sind seejuures aitas ning toetas?

Päriselt ma tegelikult väga ei harjutanud, kuna ma lihtsalt improviseerisin, aga muusikaõpetaja Külli Orehhova siiski aitas mul võistluseks natukene valmistuda.

Kui kaua sa oled beatbox’iga tegelenud?

Ma olen beatbox’iga tegelenud juba peaaegu 2 aastat.

Kas oled ka varem avalikkusele esinenud?

Jah, ma olen esinenud varem Vaida aleviku sünnipäeval, Suursoo laagris, kooli õpilaste ees juba mitut korda ja Vaida põhikooli piknikul.

Millised tunded sind valdasid, kui kuulsid õhtujuhi suust, et võitsid enda vanusekategooria?

Ma olin väga rõõmus ja mu emotsioonid justkui plahvatasid!

Mis on sinu elus peale Rae valla Talendijahti muutunud?

Minu elus on muutunud see, et mul tuli palju sõpru juurde, näiteks minu uus parim sõber on Peter Robin Rattasepp Lagedi Koolist, keda ma kohtasin Talendijahil.

Mis su tulevikuplaanid on? Kas sa näed ennast kuulsusena?

Vot seda ma ei oska kahjuks öelda, aga hakkan esinema küll.

Mida sooviksid öelda noorele, kellel on ka väga hea anne, aga ta ei julge seda teistele näidata?

Ära karda esineda ja usu endasse!

Kas sa plaanid ka järgmisel aastal Rae valla Talendijahist osa võtta?

50 protsenti on võimalik, et ma võtan jälle osa Rae valla Talendijahist ja 50 protsenti on võimalik, et ma tahan olla žüriis.

Veel üritusest:

Võistlusest võttis osa 33 noort ning etteasteid oli õhtu peale kokku lausa 26. Võistlejate seast aitas talendikamad välja valida kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulus ka Lagedi alevikuvanem Jürgen Paat. Oma vaba aega veedab ta meeleldi sportlikult, eriti ratta seljas. Seetõttu on talle hingelähedased valdkonnad ka meelelahutus ning sport. Teine žüriiliige Romet Osipov töötab kitarriõpetajana Tallinna Nõmme Huvikoolis ja Viimsi Muusikakoolis. Lisaks on tegev vabakutselise muusikuna ja mängib oma loomingut esitavas rokkbändis nimega Leions. Kolmas žüriiliige Mariliis Kalinina on Rae valla Noortevolikogu esimees. Mariliis on viiuliga tegelenud 12 aastat, klaverit mänginud 8 aastat, laulnud Eesti Raadiolaste Laulustuudios 9 aastat ning Tütarlastekooris Ellerhein 3 aastat, lisaks mängib ta viiulit Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli põhiõppes ning ka orkestris esimeses puldis. Sel aastal lõpetab ta Gustav Adolfi Gümnaasiumi reaal-loodus suunal.

Õhtu jooksul võis näha tantsu, nalja, laulu ning erinevaid etteasteid pillidega. Noored võistlesid neljas erinevas vanusekategoorias: 7–10-aastased; 11–15-aastased; 16–21-aastased ja 22–26-aastased. Esimese kategooria võitis Maria Em, teise Marc Hüsson, kolmanda Iti Arvisto ning kõige vanema vanuserühma võitja oli Merili Mägi. Välja anti ka kaks eripreemiat: publiku lemmik, selleks oli tantsunumber, mille esitasid tüdrukud Helerin Merila, Marleen Kelomees, Hanna Kutti ja Teele Potter ning žüriilemmik: Timo Rasmus Siitan, kes laulis ja mängis kitarri.

Külaliste meelt lahutasid veel DJ Kristjan Haljasoks ning vägeva trummishow pakkus meile trummar Helari Puust.

Korraldajate meelest on projektitegevuste pikaajaline mõju see, et noored saavad indu ning motivatsiooni huvihariduse ja huvitegevusega (edasi) tegelemiseks. Loodame, üritus kasvab iga aastaga järjest suuremaks ning on mõnele noorele näiteks ka hüppelauaks edaspidises elus.

Täname Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendust, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteametit toetuse ja rahastuse eest.

Samuti täname meie häid koostööpartnereid: A Sounding OÜ, DJ Kristjan Haljasoks, trummar Helari Puust, Lagedi Kool, Lagedi Noortekeskus ja MTÜ Lagedi Alevikuselts.

Korraldusmeeskonda kuulusid Rae valla Noortevolikogu noored Mariliis Kalinina, Peter Robin Rattasepp ja Oliver Uusmaa. Tänusõnad lähevad ka A Sounding OÜ esindajale Riina Haljasoksale, Tallinna Ülikooli 2. kursuse noorsootöötudengile Marion Pettaile, Vaida Põhikooli huvijuhile Triinu Otsale, meie ürituse fotograafile Mia-Marleen Tõnisele ja toredale õhtujuhile Paul Pablo Pärnale!

Ürituse õnnestumise ning noorte suure huvi tõttu on oodata Rae valla Talendijahi üritust ka tuleval aastal. Seniks soovime kõigile noortele mõnusat suve! 

Pildil 1: 11–15-aastaste kategooria võitja Marc Hüsson ja Vaida alevikuvanem Raili Salvet
Pildil 2: 7-10 aastaste kategooria võitja Maria EM
Pildil 3: Laulu- ja pillimees German Zotovitch
Pildil 4: Talendijahi korraldustiim Peter Robin Rattasepp, Oliver Uusmaa, Kädi Kuhlap ja Mariliis Kalinina
Pildil 5: Talendijahi võitjad