Vaida 780

3. juulil tähistati 780 aasta möödumist sellest ajast, mil Taani hindamisraamatu Suures Eestimaa nimistus oli esmamainimisena märgitud 15 adramaaline kuninga valduses olev küla Wartae, mida tunneme praegu nimega Vaida.

Vaida 780 & Rae vald 155 suvepidu algas lastehommikuga Vaida palvemaja juures, kus sai vaadata õpetlikku lasteteatrilugu, teha linnupesakaste ning lõpuks näha ja osaleda teadusshows. Vaida raamatukogus pandi aastapäeva puhul üles spetsiaalne näitus „Vaida vanadel fotodel”, mida saab vaatama minna kuni augusti lõpuni. Vaida päästekomando juures sai näha samuti pildinäitust ja aastate jooksul kogunenud Vaida sporditiimi auhindade väljapanekut. Vaida kooli muusikaõpetaja eestvedamisel esinesid õpilased oma ansambliga ja üksikesinejana näitas oma beatboxi oskusi Marc Hüsson. Pidulikul avamisel esines Patika külakoor, kõnet pidas abivallavanem Priit Põldmäe ja õhtu lõi tõeliselt käima ansambel „Justament”, õhtu lõpetas Müstika tuleshow.

Vaida alevikuselts koos Rae lõunapiirkonna esindajate ja abilistega sisustasid päeva veel paljude toredate ajasisustuste ja mängudega.

Suurimad tänud kõigile korraldajatele, vabatahtlikele, esinejatele, müüjatele ning nendele 519 inimesele, kes ennast peol ära registreerisid.

Pidu sai suurejooneliselt toimuda tänu Rae valla ja kohaliku omaalgatuse programmi rahastusele (KOP). Täname!

Foto: Jaanus Veldre