Rae Noortekeskus pakub noortele põnevat suve, mis on täis seiklusi ja uusi kogemusi

Suvi on aeg, mil noored saavad avastada uusi paiku, puhata, luua sõprussuhteid ning kogeda põnevaid seiklusi. Rae Noortekeskus on loonud mitmekülgse ja toreda suveprogrammi, pakkudes noortele võimalust osaleda erinevatel sündmustel, laagrites ning malevas. 

Nagu ka eelnevatel aastatel on sel aastal taas noori ootamas populaarne linnalaager „Viie päeva kämp“. Laagri käigus saavad noored külastada mitmeid kohti ning kogeda uusi elamusi. Näiteks tutvutakse Ranna Rantšos erinevate loomadega, mis on nii hariv kui ka lõbus kogemus. Lisaks ootab neid adrenaliin Nõmme Seikluspargis, kus saab proovile panna oma osavuse ja julguse kõrgete puude vahel. Veel saavad noored avastada Eesti Politseimuuseumi põnevaid väljapanekuid ja saada aimu politseitöö telgitagustest. 

 

Õpilasmalevas asub suvel tööle 240 noort 

Suve jooksul avaneb noortel võimalus osaleda ka Rae Õpilasmalevas. Sel aastal asub 240 noort tööle erinevates ettevõtetes ja valla asutustes. Malevlased saavad kanda uhkusega maleva logoga särke ning oma panusega aidata kaasa kogukonna arengule ja heaolule. 

Rae Noortekeskus valmistub ka 7. septembril toimuvaks Rae Noortefestivaliks, mis toimub sel aastal Jüri Kirikumõisa pargis. Festivali peaesinejateks on väga oodatud artistid nagu Clicherik ja Mäx ning Gameboy Tetris. Lisaks astuvad üles ka kohalikud noored muusikud, tuues lavale oma loomingu. Festivali korraldamisel löövad kaasa meie enda noored, kes on täis entusiasmi ja energiat ning keda juhendab ja toetab Rae Noortekeskus. 

Suveperioodil on küll noortekeskused füüsiliselt suletud, kuid see ei tähenda, et meie tegevused katkeksid. Mobiilsed noorsootöötajad on väljas kogu suve ning korraldavad koos noortega erinevaid sündmuseid.  

 

MoNo viib noored metsa ööbima 

Rae Mobiilne Noorsootöö (MoNo) tähistab suvel oma esimest aastapäeva. Selle aja jooksul on MoNo loonud 119 kontakti noortega, keskendudes teenuse tutvustamisele erinevatele sihtrühmadele. Nad on osalenud koolitustel, koostöövõrgustiku kohtumistel ja kogunud noortelt ideid, kuidas sisustada suveperioodi. 

Talvisel perioodil keskenduti rohkem sisetegevustele, korraldati 12+ kinoõhtuid, valmistati üheskoos maitsvaid tacosid ja viidi läbi meeleolukas piljarditurniir. Detsembris toimus noortele metsas hakkamasaamise kursus, mis oli suunatud nendele, kelle kodukohas puudub noortekeskus. Kursuse populaarsus andis tõuke korraldada sel suvel samuti üks meeldejääv metsalaager. 

Juulis korraldab MoNo kaks metsas ööbimist, mille eesmärk on tuua noored loodusesse, teha paus nutiseadmetest ja õppida metsas hakkamasaamise oskusi. Täpsem info ürituse ja registreerimise kohta on leitav Rae Noortekeskuse kodulehel www.raenoortekeskus.ee. Lisaks plaanitakse koos noortega mitmeid turniire ja võistlusi, kutsutakse külalisi, kellega saavad tulla rääkima kõik soovijad.  MoNo käib sageli tänavatel ja on noortele alati olemas, keskendudes eriti piirkondadele, kus puuduvad noortekeskused. 

Ootame noorte sisendit nii sellest, kus MoNo võiks tihedamini olla, kui ka erinevate sündmuste ettepanekuid. MoNoga võib ühendust võtta nii rõõmu kui ka mure korral. Kindlasti tasub hoida silm peal nende sotsiaalmeedial, et olla kursis kõigi uudiste ja sündmustega. 

 

MoNo kontaktid leiad:   

www.raenoortekeskus.ee  

Instagram: _raemono_  

Facebook: RaeMono 

 

Noortekeskus avab uksed taas 2. septembril, pakkudes noortele võimalust jätkata huvitavate tegevuste ja projektidega ning kohtuda oma sõpradega. 

Rae Noortekeskuse suveprogramm pakub noortele võimalust avastada, õppida ja kogeda uut ning samal ajal luua tugevaid sidemeid kogukonnaga. See on suvi täis seiklusi, avastusi ja enesearengut, mis jääb noorte mällu veel pikaks ajaks. 

Ilusat suve soovib Rae Noortekeskus! 

Foto: Poistepäeval Vaida Noortekeskuses ehitati muuhulgas onni. Foto: Raili Salvet