Pidu on peetud – ja oi kui hästi!

Pidu on peetud – ja oi kui hästi! Peoplatsil oli pea tuhat esinejat, rahvast käis läbi ligi kaks tuhat ning kauplejaid laadal oli ligi sada.

Pärast pidu on minult korduvalt küsitud: „No Ragne, mis tunne on ja millest mõtled?” Mõtlen, et olen lumma tud ja mitte isegi niivõrd peo sisust, sest seda kõike teadsin pool aastat ette, aga olen lummatud hoopis inimestest, nendest meie inimestest, kes selle peo tegid.

Panin 2023. septembri alguses seemne idanema ja edasi juba kastis, väetas ning hooldas meie peo taimekest iga juhendaja, pillimängija, tantsija, laulja. Eile noppisime kõik koos magusaid vilju – mõnus!

Teema „Minu inimesed“ rullus lahti vahetekstides koos pea tuhande osaleja ja Jarek Kasari ning tema teosega „Minu inimesed“. Vahetekstid olid kokku pandud meie oma väikeste ja suurte tantsijate, lauljate ja muusikute mõtetest.

Istusin kontserdi ajal korraks toolile ja avastasin end olukorrast, et kõik su jub nagu suur masinavärk. Kõik teadsid oma rolli, lustisid, ning mul ei olnud tõesti mitte midagi rohkem teha, kui istuda ja nautida koos tribüünitäie publikuga. Teate, milline imeline tunne on, kui inimesed ei virise – tuleb välja, et saab ka ilma selleta! Nagu ühes vahetekstis kuulsime palvet, siis inimesed võiksid igapäevaselt vähem viriseda, ja Klunker näitas, et tõesti saab ilma! Isegi äike ja vihm vahetult enne rongkäiku ei tõmmanud tuju alla!

Tänan kõiki suurepärase peo eest: aitäh Sulle armas pillimängija, aitäh Sulle hea laulja ja tantsija. Suur tänu teile, minu inimesed, tegite meie peo imeliseks! Lisaks tänan Rae valda, Rae Noortekeskust, Rae Kultuurikeskust, Jaane Lendi koos helimeeskonnaga ning Eesti Kultuurkapitali! Suur tänu minu suur abiline Eleri-Kristel Kuimet, vahetekstide koostaja Ly Meldorf ning muidugi Jarek Kasar!

Lõpetuseks aitäh Toomas Aru, et usaldasid mind Klunkeri kunstiliseks juhiks, toetasid ja tulid minuga koos, kasvõi paduvihmas, rongkäiku ja kuhu kõikjale veel! Suur tänu teile minu inimesed, meie suurepärane publik, kohtume juba järgmisel aastal, mil on 30. Klunker!

Klunkeri meie inimesed ehk lauljate, tantsijate ja pillimängijate õpetajad ja juhendajad:
DIANA SENKEL, TAIMI SOOMAA, SIIRI VILLIDO, AIRI VÄRVA, KADI SOOVÄLI, MERILI MURDE, LIINA PRUULI, MARIKA SÕRMUS, ANNELI NOORMETS, INGRID ORUMAA, KRISTI TOOMRA, LIIVI LUMIJÕE, KAIDI MERZIN, ÕNNELEID MARDIM-SELMET, HELDIN RAIDMAA, EVELIN TOODO, HAIRI LAURAND, SILJA TRISBERG, MARIANN GUTMANN, LINDA PIHU, HELEN LAGLE, LIINA VIIRSALU, TEELE HEIN, JANE KUUSALU, TIINA OJABSTEIN, LIINA EERO, HELERIN RAUNA, KARL JOOSEP SINISALU, LILIAN KAPP, TIMO RASMUS SIITAN, RIINA LÕHMUS, MIRJAM LAANEOTS, HANS MIHKEL VARES, AIVAR OROPERV, KAIDO JÄRVSOO, KUUNO KAASK, JEVGENI SUITS, BRENDA PÄRTEL, MARILIIS LAHESALU, MARKUS ALUSTE.

Klunkeri meie inimesed ehk peo muusikud:
MARGUS ERMAST (klahvpill), TÕNU HALLIK (kitarr), TOOMAS GREK (trummid), IGOR BESSTŠOTNOV (basskitarr) – instrumentaalansambel Öpik

Klunkeri meie inimesed ehk korraldusmeeskond:
ÕNNE PÄESKE (Klunkeri dekoratsioonide looja), BÄRBEL SALUMÄE (abivallavanem), EVA JAANSON (Rae valla kultuurispetsialist), JAANE LEND (helindus), LY MELDORF (vahetekstide toimetaja), TOOMAS ARU (tehniline juht), ELERI-KRISTEL KUIMET (segakooride dirigent, klaverisaatja ja kunstilise juhi assistent), RAGNE RÜÜTELMAA (kunstiline juht), JAREK KASAR (päevajuht).

 

Foto:Ott Kattel