Peetrisse paigaldati viis rattahooldusjaama

Mai alguses kerkis Peetrisse viis rohelist rattahooldusjaama, mis on mõeldud kasutamiseks kõigile, kes vajavad rehvi pumpamiseks õhku või soovivad teha väiksemaid jalgratta, ratastooli või lapsevankri remonditöid. Lisaks pumbale on hooldusjaama küljes valik enim kasutatavaid võtmeid, samuti saab ratta tööde ajaks asetada mugavalt vastavale alusele.

„Hooldusjaamadest kolm pandi püsti Peetri kandi koolide juurde, et lapsed saaksid ootamatult rikki läinud ratast remontida, kaks aga asuvad Vana-Tartu maantee kergliiklusteede ääres. Need kaks asukohta said valitud põhjusega, sest seal liigub palju hobirattureid ja kergliiklusteed kasutavad ka kohalikud elanikud nii ratastega liiklemiseks kui lapsevankriga jalutamiseks,“ sõnas hooldusjaamad paigaldanud We Love Cycling Estonia esindaja Andre Kull.

Tema sõnul on selle projektiga seotud ka Peetri koolide kiivriprogramm. „Projekti ettevalmistamise käigus külastasime kõiki kolme sealset kooli, et uurida nende vajadusi laste jalgrataste kasutamise edendamiseks. Ideid tuli erinevaid ja lõpuks jäi laua peale kõigile koolidele sobiv variant, kus kingime kolmele koolile kokku 150 Škoda jalgrattakiivrit. Ohutu liiklemine on osa jalgrattakultuurist. Me siiralt loodame, et see kingitus aitab seda ainult parendada ja tagab turvalise liiklemise nii väikestele kui suurematele ratturitele,“ rääkis Andre Kull.

Projekti toetavad Škoda esindus Laagris SKO Motors ja We Love Cycling Eesti, mis on rattaga liiklemise edendamiseks ja tervislike eluviiside propageerimiseks Škoda poolt ellu kutsutud algatus.

SKO Motorsi tegevjuht Andres Ligi põhjendab, miks otsustati toetada just Peetri kandi rattakultuuri arendamist: „Peetri on kiiresti kasvanud rahvarikkaks piirkonnaks, kus on palju õhtuseid jalutajaid ja tervisespordi harrastajaid. Olles ise jalgratturina pidanud katkise rehvi tõttu sõidu katki jätma, siis tean, kui oluline abimees selline hooldusjaam hädalisele on. Teine põhjus on selles, et väga paljud Škoda esinduste ja maaletooja töötajad elavad Peetris. See on meie kodu ja selle projektiga saame omalt poolt anda midagi head oma kogukonnale.“

Peetri elanike liikumisaktiivsuse tõstmiseks lõid projekti toetajad ka põneva orienteerumismängu. Umbes 6 km ja 15 km rada algavad Peetri Lasteaed-Põhikooli eest ja viivad kohtadesse, mida paljud võib-olla veel külastanud pole.

 

Fotol rattahooldusjaam Peetri kooli juures. Foto: We Love Cycling Eesti