Peetri koolipere tegi annetuse kasuperede lastele

Peetri koolipere tegi annetuse kasuperede lastelePeetri koolis viidi tänavu kevadel läbi asjade kogumiskampaania, mille käigus annetati kasuperedes elavatele lastele riideid, spordivahendeid, talve jalatseid ja mänguasju, mida kokku tuli ligikaudu tuhat eset.

Mittetulundusühingu Igale Lapsele Pere eestvedaja Jane Snaith rääkis, et Peetri lasteaia heategevusaktsioon oli suureks abiks, sest kogutud asjade hulgas oli palju kvaliteetseid ja korralikke riideid kiires kasvueas lastele. Kuuendat aastat kasuperede toimetuleku eest hoolitsev Snaith tõdes, et õueriiete järele on alati suur vajadus ja kui peres kasvab mitu last, nõuab see perelt suurt kulutust, mida aga paljud kasupere vanemad teha ei jõua.

Heategevusaktsiooni eestvedaja ja Peetri lasteaia lapsevanem Paavo Pauklin nentis, et projekti üks ellukutsumise eesmärk on olnud, et me saaksime õpetada oma lastele seda, et võimaluse korral tuleb alati hoolitseda nende eest, kellel pole nii hästi läinud.

Jane Snaith tänab nii annetajaid kui ka kiidab peresid, kuhu on võetud asenduskodu laps ja seda lisaks oma bioloogilistele lastele. „Meil on teada 200 vanemliku hooleta last,“ kõneles Snaith, kes tundis head meelt, et Peetri lasteaia aktsiooni kaudu saadi aidata näiteks ühte peret, kus on pooleks nii bioloogilised kui ka kasulapsed, aga kuna pereisa on mõned aastad tagasi surnud ja elukaaslane on jäänud ratastooli, peab ema ise hakkama saama. Samuti aidati ühte suurtalu peret, kuhu tuli korraga juurde kolm väikest kasulast, lisaks oma pere kolmele lapsele.

Snaithi sõnul on MTÜ Igale Lapsele Pere võtnud missiooniks seista väljas vanemliku hooleta jäänud laste eest ning oma hoole alla on võetud ka riskiperedes elavad lapsi.

Peetri lasteaia õppejuhi Riina Rosare sõnul toimus asjade kogumiskampaania teist korda ja selles ollakse kindlad, et asjade kogumiskampaaniast saab järgnevatel aastatel traditsioon.

RS

Foto: erakogu

Viieaastase Darina päev muutus kaunimaks.