Lolala Muusikamaa lugu

Lõbusad lastelaulud nagu „Jänku laul“, mida on Youtube’s kuulatud ja vaadatud üle 800 000 korra, või „Vihmapiisad“, mille esitamiste arv on ligi 500 000 korda, võivad olla tuttavad eelkõige nooremas eas laste vanematele. Need on vaid kaks teost Lolala Muusikamaa loomingust. Kas teadsite, et Lolala Muusikamaa taga on Lagedil elav perekond? Rae Sõnumid tegi muusikaperega lähemalt tutvust.

Kes on Lolala Muusikamaa perekonnas?

Anna Kuchinsky on laulja, laulukirjutaja, pedagoog, ürituste korraldaja, massöör. Lolala projekti ideede generaator – sõnade ja muusika autor.
Arian Levin on filmimuusika helilooja. Tema muusikat võib kuulda sellistes filmides nagu „Seenelkäik”, triloogias „Klassikokkutulek” ja värsketes telesarjades „Süü” ja „Kes tappis Otto Mülleri”. Samuti on ta olnud helirežissöör sarjade juures nagu „Kättemaksukontor”, „Alo” ja „Vabad mehed”. Lolala projekti muusikaline võlur.
Lola Claudia on Lolala lugude inspireerija ja testija, alates 2022. aasta augustist ka projekti üks lauljatest.
Ella Fleida on Lolala pere pisike rõõmupall, kellele meeldivad kõik Lolala lood.

Anna kirjutas Lolala tegemistest lähemalt.

2019. aasta juulis sündis meie perre armas tüdruk Lola, kes lõi meie maailma pahupidi. Ta tõi meie ellu tohutult palju armastust ja rõõmu, ta pani meid proovile ja testis meie lastelaulude repertuaari, mis meie enda üllatuseks oli olematu. Ometigi Lola sündis laulja ja helilooja perre! Esialgu oli meie listis „Jingle Bells”, „Happy Birthday”, lood Taukari repertuaarist ja laulan-sellest-mida näen tüüpi laulud. Aga siis hakkas õhus lendlev inspiratsioon tooma fraase… „Kõdi siit, kõdi sealt, kõdi jalatalla alt”, „Ku-ku, ku-ku, kus oled sa…”. Panin mõtted kirja ja Arian hakkas neile muusikat looma. Nüüd oli meil lugusid, mida laulda ja mida mängida meie lapsele. Ja nii sündiski Lolala Muusikamaa. Projektile nime panek oli väga lihtne – kuna meie maailm oli ühe särava tüdruku poolt üle võetud, polnud muud variantigi kui Lolala. Lihtne ja laulev.

Otsustasime oma muusikat maailmaga jagada, sest ehk on teistelgi lapsevanematel laule vaja. Esialgu saatsid meie laule lihtsad animatsioonid. Tegime neid ise – mina joonistasin öösiti tegelasi ja Arian pani neid veidi liikuma. Hakkasime lugusid üles laadima YouTube’i, pakkudes lisaks veel instrumentaale, et lapsed meie laule lihtsasti laulda saaks. Meil ei olnud mingit eesmärki ega plaani, tegime seda lihtsalt enda lõbuks, et see aitaks lapsel mänguliselt maailmaga tutvuda. Aga lumepall hakkas veerema – saime väga palju positiivset tagasisidet! Juba esimesel kuul hakkasid meieni jõudma videod sellest, kuidas lapsed kooliaktustel, laulutundides, lasteaedades ja kodudes meie laule kuulavad ja laulavad. See oli hetk, kui saime aru, et meie tegemised lähevad ka teistele korda, ning hakkasime laulude teemasid valima eesmärgipäraselt, näiteks laulud kujunditest, numbritest ja nädalapäevadest. Eelmise aasta detsembris ilmus meie laulik „Minu töö on mängida”, kus saime igal sammul käed külge lüüa, isegi lauliku kaasi lamineerisime ja köitsime ise. Soovime ise teha võimalikult palju, sest nii õpime ja areneme kõige rohkem.

Lolala laule teha on olnud pingevaba ja mõnes mõttes ka teraapiline. Kontrastiks Ariani igapäevasele tööle, kus muusikat peab tihti looma kellegi sisendi või isegi teiste heliloojate näite järgi, on Lolalat teha väga lõbus. Ja kuna meie ise oleme natuke suured lapsed, tulevad Lolala lood kergusega. Enamasti alustame laulusõnadest ning lood on inspireeritud elust enesest – „Pingviinilaul” beebivankrit jäisel teel lükates, „Kuku” lapsega peitust mängides jne. Panen sõnad kirja või vahel ümisen viisi telefoni ning seejärel paneb Arian oma võluvõimed tööle. Lolala on kasvanud koos meie perega ja koos meiega läbi käinud headest ja ka raskematest aegadest. Vahepeal sündis meie perre veel üks tütar, kes samuti rõõmustab meie laulude üle ja on osa võtnud juba kahest muusikavideost. Me oleme õnnelikud, et nii paljud pered kasutavad meie laule igapäevaselt. Oleme siiralt tänulikud! Üks asi on kindel – soovime rohkem kohtuda meie kuulajatega ja parim võimalus selleks on kontserdid.

Pildil: Lolala Muusikamaa perekond Ella, Anna, Lola ja Arian