Kurnakate väljasõit Kurnast Kurna!

Aasta tagasi alguse saanud idee sai kevadel KOP-i rahastusel septembrikuu viimasel nädalavahetusel teoks. Miks selline mõte? Eestis on kaks Kurna küla – üks Harjumaal ja teine Lääne -Virumaal. Juhuse tahtel elavad ühe pere liikmed,  õde Karin meie Rae valla Kurna külas ja vend Kunnar teises Viru-Nigula valla Kurna külas. Nii sündis mõte kaks küla kokku viia ja üks tore pikk nädalavahetus veeta. Eesmärgiks oli koguda uut energiat ning teha uusi plaane, mil viisil jätkata oma kogukonda ühendavaid tegevusi ja kuidas neisse edaspidi panustada.

Laupäeva hommikul asus teele vahva 32-liikmeline seltskond. Sihiks oli Lammasmäe puhkekeskus, kus meid võõrustas tegus Meelis Parijõgi, kes hoolitses ka õhtuste saunarituaalide eest. Ilm soosis igati plaanitud  kanuumatka Kunda jõel, kus nautisime imelist vaikust ja loodust. Nii suured kui ka väikesed said suurepäraselt hakkama. Õhtust sai hommik ikka tantsu ja tralliga.

Reisi teise päeva hommikul ootas meid Viru-Nigula kiriku juures  Ene Ehenpreis, kes on sealse koduloomuuseumi juhataja, kellelt saime pika ning põhjaliku ülevaate kohalikust kultuurist ja vaatamisväärustest. Ära sai käidud ka pühas hiies. Kultuuriprogramm sai väärika punkti Vasta mõisas, kus tegutseb 107 õpilasega põhikool ja kus ootas meid kooli direktriss Ülle Viller. Saime uudistada, milline on teise Kurna küla laste kool ja uurida kuidas sealne kooli- ja vallaelu toimib. Ja lõpuks oodatud sihtpunkt – Kurna küla Viru-Nigulas. Meid võõrustasid Siisikese talu pererahvas Kunnar ja Tiina ning taas kohtusime giid Enega, kes oli teinud põhjaliku ettevalmistustöö, et meie küla faktide ja pildimaterjaliga üllatada. Tal oli välja otsitud põnevaid fakte, mis tõid välja kahe küla sarnasused ja erinevused. Kohvilauas saime juttu ajada sealse kogukonnaga, küsida, pärida ja õppida.

Kurnakad on Lääne-Virumaale tänulikud vägeva ja sõbraliku vastuvõtu eest, kohaliku omaalgatuse programmi 2020. aasta kevadvooru rahastusele ning teevad juba uusi plaane, sest uus Kurna küla on leitud.  Julgustame kõiki väikeseid külasid tegudele!

Pildid: Jaanus Talvik ja Kadri Kruus-Magomedov.