Kogukonna psühholoogi poole on oodatud pöörduma kõik vallaelanikud!

Novembris alustasid Rae Sotsiaalkeskuses tööd kogukonna psühholoogid Olga Luptova ja Ingrid Pakkas. Kogukonna psühholoogi poole on oodatud pöörduma kõik Rae valla elanikud, kes tunnevad, et vajavad abi ärevuse või stressiga toimetulekuks, suhteprobleemide või lapse muredega. Teenusega võimaldatakse psühholoogilist tuge inimesele, et mõtestada lahti tema tundeid, mõtteid ja käitumismustreid. Nõustamisele tulemiseks ei pea olema suur mure, vaid tahe toetada oma vaimset tervist. Nõustamine toimub nii virtuaalselt kui ka kohapeal Jüri Tervisekeskuses.

Olga Luptova on magistrikraadiga psühholoog-nõustaja. Alates 2013. aastast on ta töötanud psühholoogina nii koolis, lasteaias, nõustamiskeskuses kui ka eraettevõttes.

Tänu aastaid Tallinna Ülikooli koolipsühholoogia valdkonna teadusmeeskonna liikmeks olemisele on Olgal suur kogemus teadusalasel tööl. Koostöös Väike Päike Lasteklubiga töötas Olga välja materjalid laste emotsionaalse intellekti arendamiseks. Ta on empaatiline ja soe inimene, keda võib usaldada. Olga täiendab ennast pidevalt ning naudib õppimise protsessi.

Töös kasutab Olga humanistlikku lähenemist ning näeb, et iga inimese sees on olemas tema heaolu taastamiseks vajalikud ressursid. Nõustamisel rakendab ta mänguteraapia, liivateraapia, skeemiteraapia ja lahenduskeskse lühiteraapia meetodeid, valides neid iga kliendi vajadustest. Kogukonna psühholoogina näeb ta, et kogukonna vaimne tervis sõltub iga kogukonna liikme panusest. Väikesed, aga süsteemsed sammud vaimse tervise valdkonna arendamiseks viivad kogukonna heaolu edasi. Oluliseks peab Olga ennetus- ja teavitustööd eriti laste ja noorte sihtrühmas, sest kogukond algab nendest. 

Olga võtab kliente vastu Jüri Tervisekeskuses, ruumis nr 105. Vajalik on etteregistreerimine: https://outlook.office365.com/owa/calendar/OlgaLuptova@rae.ee/bookings/, registreerimislingi leiab ka Rae Sotsiaalkeskuse kodulehelt või helista 5823 3930.

Nõustamine kestab 1 tund ning toimub eesti või vene keeles. Ühe seansi hind on 15 eurot.

Olga vastuvõtu ajad:

Teisipäev kell 12–19
Kolmapäev kell 9–16
Neljapäev kell 9–16

Ingrid Pakkas on saanud magistrikraadi psühholoogias Suurbritannia Coventry Ülikoolis. Oma töös on ta spetsialiseerunud nõustamisele ning kognitiiv-käitumisteraapia baasil vaimse tervise ja heaolu parandamisele. Kognitiivne lähenemine aitab mõista, kuidas mõtted mõjutavad käitumist ning kuidas väikeste sammudega jõuab suurte muutusteni – selle mudeliga on ta Suurbritannia vaimse tervise heategevusorganisatsioonis teinud psühhoteraapilist ennetustööd. Ingrid on põhiliselt töötanud täiskasvanutega ja lastega vanuses 11–17 aastat. Mõlemas vanusegrupis on tal ka kogemus töötada neurovähemusse kuuluvatega. Vaimse tervise seis inimese heaolu määrajana on sama tähtis kui füüsilise tervise seis. Stress, ärevus, lein, masendus, trauma jne võivad kõik näida justkui võimatud probleemid. Koos psühholoogiga saab hakata neid probleeme ja tundeid otsast koos harutama. Ingrid lähtub inimese individuaalsest olukorrast ning vajadustest, mille põhjal suudab ta pakkuda parimat lähenemist. Kogukonna psühholoogina loodab Ingrid toetada Rae valla ühtset vaimset heaolu ning luua kolleegidega koos struktuure, mis aitavad edendada vaimset heaolu nii individuaalsel tasemel kui ka üle valla.  

Ingrid võtab kliente vastu virtuaalselt ning nõustamine toimub eesti või inglise keeles. Seansi kestvus on 1 tund ning hind 15 eurot. Registreerimine: https://outlook.office365.com/owa/calendar/OlgaLuptova@rae.ee/bookings/, registreerimislingi leiab ka Rae Sotsiaalkeskuse kodulehelt.

Pildil 1: Olga Luptova
Pildil 2: Ingrid Pakkas