Head aega 2021, tervitused 2022. aastale – uue aasta tuuled Rae Noortekeskuses

Nagu ikka elus kombeks saanud, siis aasta videvikul vaadatakse tagasi käesoleva aasta tegemistele ning seatakse seejärel pilk uue aastakäigu suunas. Võetakse hetk, et mõelda tagasi toimunud sündmustele, ettevõtmistele, spontaansetele väljakutsetele ning mõistagi ka õpetlikele põrumistele ja õnnestumistele. Viskame siinkohal pilgu tagasi Rae Noortekeskuse tegemistele ning tutvustame 2022. aasta plaane.

2021. aasta pakkus omajagu toimetusi, sest saime lõpuks teostada sündmusi, mis 2020. aastal pidid kahjuks edasi lükkuma. Kohandusime uute piirangutega paindlikult ja tulemuslikult. Võtsime edukalt vastu uued väljakutsed ja ei kohkunud nende ees. 2021. aasta märklause oli „kui Muhamed ei tule mäe juurde, tuleb mägi ise Muhamedi juurde”. Kui varasemalt korraldasime suursündmusi paikselt, siis sel aastal proovisime üle valla haaret laiendada ja tuua sündmused rohkem noorteni.

Koostöös Seiklusministeeriumiga alustasime 2021. aastat vallaülese autoorienteerumisega, mis osutus vägagi menukaks. Osales 48 tiimi koos 150 osalejaga, kes lahendasid erinevates punktides ülesandeid ja kogusid punkte. Edukamatele orienteerumishaidele tulid ka magusad auhinnad. Mai alguses sukeldusime üksteise märkamise ja hoolimise teemadele ning korraldasime Rae Noortekonverentsi, mille tõime valla noorteni veebivahendusel Rae Kultuurikeskusest. Kuigi konverents oli nähtav ekraanide vahendusel, oli siiski planeeritud võimalikult interaktiivne päev, mis oli sisustatud kolme erineva paneeliga, mille jooksul huvilised said ka mõtteid ja küsimusi jagada. Paneelide vahepaladeks pakkusime naerujoogat ning DJ Classix keerutas lõuna taustaks plaate. Lõppakordina tunnustati Rae valla ettevõtlikke noori, ettevõtteid ja osaluskogusid. Kevad pakkus seiklusi ka mobiilse noorsootöö tegemistel – kuigi noortekeskused olid piirangute tõttu kinni, siis olime noorte jaoks olemas ja teostasime efektiivselt noorsootööd välitingimustes.

Suvele tegime avapaugu juuni alguses toimuva lastekaitsepäevaga Vaidas, Järvekülas, Jüris ja Lagedil. Sündmuse käigus lõid batuut ja mullijäätis tugeva liidu ja pakkusid noortele jällegi ühe meeleoluka päeva. Suve jooksul õnnestus ära teha Rae õpilasmaleva kolm vahetust, sealhulgas üle pika aja korraldatud välisvahetus Roosta puhkekülas. Lisaks sai elluviidud päevalaagri Viie Päeva Kämpi kaks vahetust. 27. augustil tõmbasime suvele joone alla ning korraldasime koos noortega kauaoodatud Rae Noortefestivali, mille raames astusid üles pluuto ja Heleza. Sel korral valmis festival uudse kontseptsiooniga, mille käigus panime esinejad kahekordsele bussile, millele olime lava ehitanud. Festivalibuss sõitis läbi Jüri, Peetri, Järveküla, Vaida, Lagedi ja Patika, kus esinejad andsid kontserte. Kui paikselt ei saa korraldada, siis saab mobiilselt.

Sügise saatsime mööda kahe laagri korraldamisega. Oktoobris leidis aset Rae valla noorte ettevõtlikkuse laager ning novembris traditsiooniline draama- ja loovuslaager, mis toimus üle Rae valla erinevates koolides, tuues sündmus taas noorteni. Detsembri alguses oli põhjust ka tähistada, sest lõpuks sai Jüri Noortekeskus uue katuse alla ning täiesti omad ruumid koos uudsete lahendustega.

Läinud aasta oli täis väljakutseid, koroonaga maadlemist, aga kindla peale oli ülekaal positiivsetel saavutustel. Saime korraldada edukalt kaheksa suursündmust ning hoida suurem osa ajast noortekeskuseid lahti ning olla noorte jaoks olemas. Täitsime eesmärki teha ennast nähtavaks valla erinevates piirkondades. Rae Noortekeskusele on uue aasta väljakutseks jõuda noorsootööga teistesse võrdväärselt olulistesse Rae valla paikadesse. Lisaks plaanilisele noorsootööle on tulemas mitmed suursündmused teiste seas: lauamängulaager, nutiorienteerumine, Rae Noortekonverents, lastekaitsepäev, Viie Päeva Kämp, Rae õpilasmalev, ettevõtlikkuse laager, draama- ja loovuslaager, Rae Noortefestival. Oleme uuel aastal ka noortekeskusega tähistamas väikest sünnipäeva – Rae Noortekeskus saab 5-aastaseks. Suureks väljakutseks meeskonnale on see, et 2022. aastal korraldab Rae õpilasmalevat täielikult Rae Noortekeskus.

Kõikidel tegevustel saab silma peal hoida Rae Noortekeskuse kodulehel www.raenoortekeskus.ee, Facebookis või Instagramis, kust saab kogu värskema info kiiremini kätte.