Aasta panustaja uksed on kogukonnale avatud

 Harjumaa aasta tegija konkursil aasta panustaja auhinna pälvinud AutoHalle Peetri on midagi enamat kui lihtsalt autoesindus. Oma põhitegevuse kõrval korraldatakse kogukonnale erinevaid üritusi ja panustatakse selle nimel, et olla heaks koostööpartneriks ka teistele ettevõtetele. AutoHalle Peetri teeninduse juht Silver Raud kinnitab, et ettevõte avab hea meelega oma uksed kõikidele huvilistele näitamaks oma töö telgitaguseid.

AutoHalle avas oma esinduse Peetris eelmise aasta alguses ja selle aja jooksul olete kohalikus kogukonnaelus väga aktiivselt toimetanud. Teie juures toimus Rae valla esimene ettevõtluspäev, samuti valla parimate õpilaste vastuvõtt ja lasteaia isadepäeva üritus ning lisaks läbis Peetri Jooksu rada autosalongi. Kas midagi jäi nimetamata?

Oleme Peetri esinduse avamisest alates soovinud saada kogukonnaga sõbraks ning teha koostööd siinsete ettevõtete ja inimestega. Mainin veel ära, et esimesel tegevusaastal organiseerisime Peetri elanikele treeneri juhendamisel jooksutrenni. Ning hiljuti, oktoobris toimus meil esimene „Ärikliendi hommik“ – meie enda ellu kutsutud sari, kus soovime jagada äriklientidele autovaldkonna infot. Eesmärk on selle projektiga edasi liikuda ka uuel aastal.

Kaubanduskeskused ei ole ammu enam pelgalt müügi-ostu koht. Seal korraldatakse kõikvõimalikke üritusi alates näitustest ning lõpetades kontsertide ja moeshow'ga. Tundub, et sama taktikat on kasutamas ka AutoHalle. On see tugeva konkurentsi tingimustes paratamatu või ainult AutoHalle eripära?

AutoHalle missioon on olla inimeste ettevõte. Uusimas esinduses oli algusest peale mõte teha asju teistmoodi ja olla osa kogukonnast. Meil on hea meel kutsuda inimesi külla ja näidata oma töö telgitaguseid. Veel rohkem teeb rõõmu, kui saame pakkuda erilist elamust, korraldades kohalike asutustega koostöös selliseid üritusi meie esindustes. Oleme täna saanud ainult positiivset tagasisidet neilt, kellele oleme oma uksed avanud. Viimati käisid meie juures kolm rühma Vaida lasteaiast, et tähistada isadepäeva. Leidsime neile pisut tegevust töökojas, toimus tordi söömine ning lapsed esinesid isadele keset automüügisalongi laulude ja luuletustega. Nii õpetajad, lapsed kui ka isad olid siiralt tänulikud. See tekitab tunde, et ajame õiget asja.

Eeldan, et sama hästi kui kogukonna eest, hoolitseb AutoHalle ka oma töötajate heaolu eest. Millised hüved või boonused on ette nähtud?

AutoHalle propageerib liikumist ja tervislikke eluviise – töötajatele on avatud Stebby sporditoetus ning korraldatakse ühiseid liikumisüritusi. Näiteks olid sel aasta AutoHalle töötajad esindatud Riia maratonil ja samuti osaleti Peetri Jooksul. Ühiselt on käidud ka niisama matkamas. Tööandja õlg on all ka töötajate tervishoiul, seda läbi Meliva terviseplaani paketi. Ettevõtte jaoks on väga oluline, et meie enda kolleegide ring on sõbralik, toetav ja professionaalne ning töökeskkond kvaliteetne.

AutoHalle on Rae Ettevõtete Liidu üks asutajatest, mis ajendas kohalikke ettevõtteid ühe mütsi alla koondama?

Rae vallas tegutseb väga suur hulk ettevõtteid, kellel on omad mured ja rõõmud, mis vajavad tähelepanu, kuid üksiku ettevõtte häält on ehk vähem kuulda või keerukam arvestada. Rae Ettevõtete Liidu eesmärk on koondada erinevad ettevõtteid puudutavad küsimused ja neile koostöös omavalitsusega lahendus leida. Samuti ei saa ettevõtted ainult tarbida kohalikku keskkonda, vaid oluline on ka panustada selle arengusse ja jätkusuutlikkusse, mis on ka Rae Ettevõtete Liidu üks eesmärke. AutoHalle soovib panustada nii iseseisvalt kui ka läbi Rae Ettevõtete Liidu, et kõigil oleks valla keskkonnas hea olla – nii siin töötades kui ka elades.

Mis on need mured ja rõõmud, millest ettevõtjad omavahel räägivad?

Rae Ettevõtete Liit on veel väga värskelt loodud organisatsioon ja võimalike tegevussuundade kujundamine on hetkel alles käsil. Siiski, mitmed eesmärgid on juba seatud ja kindlasti on üks neist koondada ettevõtted, et parandada omavahelist suhtlust, sest ühiselt on lihtsam lahendusi leida. Võimalik, et mõne ettevõtte murekoht on juba teises ettevõttes lahendatud ja seda on ehk võimalik laiemalt rakendada või peitub lahendus hoopis koostöös. Üks liidu olulistest tegevussuundadest on ettevõtete ringmajandusalase koostöö edendamine – püüame leida ühiseid puutepunkte ja võimalusi, kuidas seda ettevõtluskeskkonnas rakendada.

Muidugi ei saa ega tohi unustada valla noori, keda saab kaasata juba varakult ja tutvustada ettevõtlust seestpoolt. Mitte ainult teoreetiliselt, vaid näidata ka praktiliselt, kuidas asjad toimivad, et aidata neil leida peale üldharidusliku teekonna läbimist oma tee. Noor ja asjalik inimene, kes leiab rakendust oma vallas, on võti, mis aitab kaasa kogu piirkonna arengule.

Peetri aleviku piirkonnas Tartu maantee ääres on autosalongide tihedus eriti suur. Millest on see tingitud?

Autoesinduste koondumine peamagistraalide äärde ja eemale kesklinnast on suurlinnades juba üsna läbiv trend. Selle põhiliseks mõjuteguriks on meie kui autoesinduse soov pakkuda kliendile mugavamat teenust. AutoHalle asukohti planeerides oleme strateegiliselt mõelnud just tulevikule ja valikut tehes keskendunud kliendi vaatele. Me paikneme täna kolmes asukohas – Peetris Tartu maantee linnast väljuval suunal, Pärnu maanteel Laagri ja Tallinna piiril ning Paldiski maanteel Roccas. Meie asukohal on mitmeid eeliseid, alustades heast ligipääsust ning lõpetades mugavate proovisõidu võimaluste ja erinevate autoesinduste poolt tekitatud sünergiaga.

Kuidas on ligi kaks aastat kestnud majanduslangus mõjutanud automüüki?

Autoturg on Eestis viimastel aastatel püsinud suhteliselt stabiilsena. Absoluutnumbrites on nii sõiduautode kui ka kaubikute turunäitajad väikses kasvus. Eelnevatel aastatel meie sektori tarneahelaid mõjutanud komponentide kriis on tänaseks leevenenud ja näeme, et mõistlikud tarneajad hakkavad taastuma. Järgmiseks aastaks näeme ka stabiilset turu kogunumbri kasvu. Küll aga on oodata turuosade ümberjaotust brändide vahel. Loomulikult kõrged intressimäärad ja sellele eelnenud kõrge inflatsioon on ka meid sundinud muutuma veel efektiivsemaks ning pannud mõtlema, kuidas olla veel paremaks partneriks meie kliendile ja seda kuluefektiivselt.

Kas kavandatava automaksu tingimustes on suurenenud tellimuste hulk ja huvi just nende sõidukite vastu, mille maks tõotab tulla soodsam?

Riiklik maksupoliitika muidugi mõjutab kõigi meie elu järgmistel aastatel. Hetkel näeme klientide poolt pigem sagenenud küsimuste arvu. Uuritakse, mis summaga automaksu tulles arvestama peab, kuidas toimib liising, palju kuumakse muutub jne. Tehakse plaane ja pigem ollakse ootel, saamaks aru, mis juhtub käibemaksu muutuse ja intressimäära liikumistega järgmisel aastal.

Teeme lõpetuseks natukene reklaami ka – millist autot on tänavu kõige rohkem ostetud?

Enimmüüdud sõiduauto meie mudelivalikus on teist aastat järjest Hyundai Tucson. Suurima tõusu on sellel aastal aga läbi teinud Citroën C4. Selle mudeli nii sisepõlemismootoriga kui ka täiselektrilised sõidukid on võitnud palju südameid. Uuema tulijana on aga Opel Astra järgmise aasta hitihoiatuseks.


Isadepäev AutoHalles
Vaida lasteaed Pillerpall

Pillerpalli lasteaia isadepäeva tähistatakse igal aastal eriliselt, kord on korraldatud tsirkusepäev koos Vello Vaheriga, laternamatk Vaida kandis, pimedas orienteerumine lasteaia hoovialal. Sel aastal suundusid Pillerpalli aiarühmade lapsed koos isadega Peetris asuvasse AutoHalle salongi, kus võttis meid vastu turundus- ja kvaliteedispetsialist Marika Tarvis. Isad koos lastega uudistasid uusi autosid ning põnevad väljakutsed toimusid töökojas. Seal lõid kõigil silmad särama ning ühiselt võeti ette värvimistöö katsetused, plekksepatöö ja täpsusrehvi veeretamine. AutoHalle keskus täitus muusika ja luuletustega, mida lapsed oma isadele julgelt esitasid. Peo lõpus söödi ühiselt torti ja suupisteid.

Aitäh AutoHalle keskusele põnevate tegevuste ja väga hea koostöö eest!

Pildil 1: Harjumaa aasta panustaja on AutoHalle Peetri. Pildil vasakult: Rae abivallavanem Hannes Ojangu, AutoHalle esindajad Risto Ojassaar, Marika Tarvis ja Silver Raud ning vallavanem Madis Sarik. Foto Peeter Hütt
Pildil 2: Isadepäeval said Vaida lasteaed Pillerpalli lapsed ja isad ka ise AutoHalle töökojas kätt proovida. Foto Pillerpall