Heakorrakonkurss „Kaunis kodu“ tuleb taas!

Ka sel kevadel kuulutab Rae Vallavalitsus heakorrataseme tõstmiseks ja koduaedade kaunistamise väärtustamiseks välja heakorrakonkursi „Kaunis kodu“.

Lisaks kõigi vallaelanike jaoks olulisele heakorrale, loob konkurss suurepärase võimaluse tunnustada inimesi, kes enda ümbruse eest hoolitsedes innustavad ja inspireerivad ka teisi! Ootame märkama ilu, mida meie ümber luuakse, ja meile sellest ka teada andma!

Kandidaate võib konkursile esitada iga vallaelanik, teatades sellest kirjalikult e-postile: ege.kibuspuu@rae.ee või suuliselt (tel 5551 1750) Rae vallavalitsusse. Eelnevalt on siiski sobilik ülesseadmist arutada ka konkursile esitatavata objekti omanikuga. Kandidaatide esitamisel ootame aktiivsust eriti külavanematelt – aidake üles leida ja tunnustada oma kandi kauneimaid kodusid!

Kandidaatide konkursile esitamise viimane tähtaeg on 21. juuni.

Konkursi kategooriad:
• individuaalelamud;
• ettevõtted, asutused;
• kortermajad.
Välja antakse ka eriauhind kõige liigirikkamale aiale.

Hindamisel lähevad arvesse:
• objekti väline hooldus, sobivus maastikku;
• haljastus (lilled, hekid, puud jne);
• dekoratiivelemendid (sepised, skulptuurid, välikaminad, kiviaiad jne);
• üldmulje.

Hindab vallavalitsuse moodustatud komisjon
Konkursile esitatud objekte hindab vallavalitsuse moodustatud komisjon, mille liikmed tutvuvad objektidega ning esitavad võitjad Rae Vallavalitsusele kinnitamiseks. NB! Kandidaate esitades tuleb arvestada, et eelneval viiel aastal valla konkursil esikoha saanud objekte sel aastal kandidaatideks seada ei saa.

Parimatele auhinnad
Kolme esimest igas kategoorias autasustatakse tänukirja, mälestuseseme ja kinkekaartidega. I koha saajatele on välja pandud 500-eurone auhind, 250-eurone auhind ootab II koha omanikke ning 100 eurone auhind III koha omanikke.

 

Fotol perekond Kaare aed Patika külas, mis sai 2023. aastal eriauhinna liigirikkuse eest.