Uus lasteaed Lagedil avas uksed

Rae vald avas aasta alguses uue lasteaia Lagedil ja alustab kahe uue lasteaia ehitamist. 2. jaanuaril avati Lagedi kooli vastas Kopli küla Kaare 41 kinnistul 120-kohaline maaküttega lasteaiahoone.

Detsembri lõpus valminud nägus hoone mahutab ära kuus rühma. Hoone on valminud Jüris asuva Võsukese lasteaia projekti alusel, mille on teinud ConArte OÜ, kuid hoone on väiksem ja mitte täismahus kahekorruseline. Lasteaia rühmaruumid asuvad esimesel korrusel ning on värvilised ja valgusküllased.

„Uue lasteaia valmimine on olnud Lagedi kandi inimeste ja samuti Rae valla jaoks suur sündmus,“ kõneles vallavanem Mart Võrklaev. Vallavanem meenutab, et viis aastat tagasi sai Lagedi oma esimesed lasteaiaruumid neljale rühmale põhikooliga ühes majas. „Kooli kaasajastamine ja piirkonda lasteaia rajamine on ennast selgelt õigustanud ja tänaseks oleme jõudnud olukorda, kus laste arv nii lasteaias kui koolis on oluliselt kasvanud ning on olemas vajadus eraldi lasteaiahoone järgi ning olemasolevate lasteaiaruumide arvelt laiendame 2018. aastal kooli osa,“ kõneles Võrklaev.

Abivallavanem Madis Sarik rääkis, et esimese Rae valla ühiskondliku hoonena on kasutusele võetud ökonoomne maaküte. Hoone on ehitatud mõeldes ka kogukonnale ning lasteaia saja kaheksakümne ruutmeetri suurust saali saab kasutada õhtustel aegadel treeninguteks, kuna saali juures asuvad samuti pesemisruumid.

Lagedi kooli direktor Imbi Orav ütles lasteaia lindi läbilõikamise eel, et päris oma lasteaiahoone teeb kogu kollektiivile suurt rõõmu. Orav lubas, et veel sel aastal saab pidada maha veel teisegi avamispeo, sest kooliga ühes majas asunud lasteaiaruumid ehitatakse ümber kooli vajadusi silmas pidades ning laste arvult kasvav Lagedi kool saab suuremaks.

Uude lasteaiahoonesse tööle asunud Mesilindude rühma õpetaja Esta Vaker tundis avamispäeval nii suurt rõõmu kui kergendust, sest Lagedi lasteaiahoonet on oodatud alates 1997. aastast. Pikka aega käisid Lagedi lapsed Jüri lasteaedades, sest kuni aastani 2008 asusidki Rae valla lasteaiad ainult Jüris ja Vaidas.  Esimene lasteaiahoone mujal avati Assakul ja seda aastal 2008.  Järgmisena avas uksed Peetri lasteaed 2009. aasta oktoobris. Lagedi lasteaed on Rae valla kümnes lasteaiahoone. Viimase kümne aasta kiirest arengust ja rahvastikuarvu kasvust tulenevalt on avatud kümne aasta sees Rae valla erinevates piirkondades 7 lasteaeda. Aastal 2018 alustatakse kahe uue lasteaia ehitamisega Järvekülla, kuhu luuakse juurde 300 kohta. Lasteaia ehitusega alustati 2017. aasta kevadel ja peatöövõtja oli hankel parima pakkumise teinud AS Parmeron. Ehitusmaksumuseks kujunes 2,1 mln eurot.