Uuesalu Lasteaia lapsed proovisid autojuhi ametit

Uuesalu Lasteaias on juba traditsiooniks kujunenud novembrikuus lastele erinevaid ameteid ja elukutseid tutvustada. Varasematel aastatel on meil külas käinud ooperilaulja, jalgpallur jne. Sel aastal said lapsed lähemalt tutvuda veoautojuhi ja bussijuhi elukutsega. Selleks külastasime Autoserdi õppeplatsi Harkus Tabasalu kardirajal. Hommikul tuli lastele lasteaeda järgi Autoserdi pikk lõõtsbuss. Laste emotsioone bussi nähes ei saa kahjuks sõnadesse panna – see oli ülim!

Lõõtsbussiga tegime Uuesalu vahel väikese tiiru ning lapsed said selle käigus teada, kui keeruline on sellise pika sõiduvahendiga kitsastel tänavatel manööverdada. Seejärel alustasime sõitu Tabasalu poole. Bussis olles märkasid lapsed akna juures rippumas üht naljakat eset, mida lapsed pidasid liimipüstoliks. Selgus aga, et see oli hoopis klaasihaamer, millega hädaolukorras klaasi saab purustada. Õppeplatsile jõudes said lapsed lähemalt uurida haagisega traktorit ning erinevaid veoautosid. Lapsed said ise veoauto tagaluuki puldist üles-alla liigutada ning muidugi proovida, kuidas veoauto roolis istuda on, mida ja kui palju sealt näeb. 

Lõpuks tehti lastele veoautoga näitlik tiir õppeplatsil, kuidas suure autoga sõita ja manööverdada. Ega see koonuste vahel sõitmine kõige lihtsam polegi – ka kogenud Autoserdi töötajatel võib juhtuda, et mõni koonus jääb autoga manööverdades teele ette ja sõidetakse pikali. Julgemad õpetajad aga said ise veoautoga sõitmist proovida. Lapsed lahendasid õppekäigu jooksul ära lõbusa Autosert BINGO. Hommikupoolik suurte sõiduvahendite seltsis sai laste jaoks liiga kiiresti otsa – vihmasest ning niiskest ilmast hoolimata ei tahtnud lapsed tagasi lasteaeda minna. Kui õpetajad küsisid, kes tahaks saada tulevikus veoautojuhiks, siis tõstsid loomulikult käe kõik lapsed. Täname väga kõiki Autoserdi töötajaid, kes meid vastu võtsid ja lastele pimedal ajal liikumiseks helkuri kinkisid.