Selgusid Rae valla koolide parimad kabeässad

9. märtsil toimus Vaida Põhikooli spordisaalis Rae valla koolidevaheline traditsiooniline võistlus „Kabeäss 2023”. Sel aastal osales üle saja õpilase kuuest Rae valla koolist: Vaida Põhikool, Jüri Gümnaasium, Lagedi Kool, Peetri Lasteaed-Põhikool, Kindluse Kool ja Lilleoru Põhikool, võistlusel ei osalenud vaid Järveküla Kool.

Võisteldi kolmes vanuseklassis ja nendest parimateks osutusid järgmised õpilased:

1.–3. klasside tüdrukute arvestuses Marta Velgre (Peetri LPK), Mia Brigitta Raudsik (Vaida Põhikool) ja Deily Heinamaa (Jüri Gümnaasium). Poiste arvestuses Joosep Vares (Jüri Gümnaasium), Ralf Kaul (Peetri LPK) ja Ranar Vesik (Lagedi Kool).

4.–6. klasside arvestuses oli tüdrukute esikolmik: Elisabeth Valdmann (Jüri Gümnaasium), Grete Kiara Dutt (Vaida Põhikool) ja Hiie Paulus (Kindluse Kool). Poiste parimad olid Karl Stefan Kivistik (Jüri Gümnaasium), Tristan Joonas Pajusalu (Jüri Gümnaasium) ja Kaspar Vares (Jüri Gümnaasium).

Kõige vanemas vanuserühmas ehk 7.–9. klass võidutsesid tüdrukute arvestuses Ksenija Lorvi (Vaida Põhikool), Birgit Raidal (Jüri Gümnaasium) ja Margaret Steinberg (Jüri Gümnaasium). Poistest olid parimad Rasmus Golubkov (Vaida Põhikool), Gregor Kalve (Lagedi Kool) ja Kaur Raudkivi (Vaida Põhikool).

Võistluse idee autori Aivo Hommiku kommentaar: „Kokku osales 116 noort kabehuvilist ja tore on näha, et kabe lastele meeldib ja sära on kõigil silmades.“

Rae valla spordikeskuse projektijuhi Indrek Raigi sõnul on igati tore, et meie koolinoored teevad ka mõttesporti. „Vaida Kabeäss toimus juba üheteistkümnendat korda ja suured tänud asja eestvedajale Aivo Hommikule. Sellest võistlussarjast on tuule tiibadesse saanud mitmed korralikud kabesportlased ning ka seekordsel võistlusel osalenutest esindasid näiteks Elisabeth Valdmann ja Karl Stefan Kivistik juba Rae valda ka Eesti omavalitsuste talimängudel. Kutsun kõiki osalema ka kindlasti Lagedi malevõistlusel, mis toimuvad 20. aprillil.“

Vaida Põhikool tänab peakorraldajat Aivo Hommikut ja projektijuhti Indrek Raigi sündmuse organiseerimise ja läbiviimise eest! 

Pildil: Kõige nooremate poiste esikolmik Ralf Kaul (Peetri Lasteaed- Põhikool), Joosep Vares (Jüri Gümnaasium), Ranar Vesik (Lagedi Kool). Foto: Indrek Raig