Saage tuttavaks Jüri Gümnaasiumi õpilasfirmadega!

Üha rohkem on hakatud keskenduma noorte ettevõtlikkuse arendamisele. Üheks noorte ettevõtlikkuse arendamise võimaluseks on õpilasfirma loomine.

Õpilasfirma on Junior Achievement Eesti ettevõtlusõppe programm gümnaasiumiastme õpilastele, mille eesmärgiks on õpetada tegevuse kaudu äritegevuse põhimõtteid, arendada õpilaste algatusvõimet ja soovi ise probleemi lahendada. Minifirmaks kutsutakse õpilasfirma „väikest venda“, mis on suunatud põhikooli III astme õpilastele. Õpilasfirma tegemisest huvituvaid tegusaid noori leidub ka Jüri Gümnaasiumis.

Sel õppeaastal on koolis tegutsemas 3 õpilasfirmat ja 1 minifirma:

Õpilasfirma MASK (Mirell Karhu, Elisabeth Tomingas, Anett Maiste) toodab kahepoolse disainiga taaskasutatavaid näomaske. Saadaval on kolm erinevat disaini: tumepunane/must, ruuduline/must, roheline/beež.

Õpilasfirma MUSI (Marleen Niinsoo, Keitlyn-Merit Sepp, Eliise Heinsalu) toodab huuleläikeid. Võimalik on valida kuue erineva lõhna-maitse-tooniga toote vahel. Tooted on vegan ja gluteenivabad.

Õpilasfirma LANÜÜK (Raneb-Ronan Alliksoo, Rebeca Degtjov, Villem Kriisa, Ralf-Matthias Ats, Kaspar Aron Mäelt) toodab sojavahast lõhnaküünlaid. Valikus on roosi-, meloni-kirsi- ja kookoselõhnalised küünlad.

Minifirma PULGAKE (Lilian Loorpuu, Catarina Kask, Liisa Põldma) toodab erineva maitsega pulgakooke. Saadaval Oreo küpsise, vanilje- ja šokolaadimaitselised pulgakoogid.

Õpilasfirma programmi läbimine annab noortele võimaluse panna proovile oma võimed ja parimad oskused, arendab koostöö- ja suhtlemisoskusi. Õpilasfirma tegemine annab esimese riskivaba ettevõtluskogemuse, kus ebaõnnestumist kartma ei pea.

Ettevõtlikkuse aluseks on tahe ja uudishimu. On selge, et Jüri Gümnaasiumi noortes igatahes leidub seda tahet unistada, luua, algatada ja seada eesmärke, mida seejärel siis teostada ja lahendada.

Kõigi õpilasfirmade kohta saab huviline rohkem infot ja ühendust võtta läbi sotsiaalmeedia (Facebook, Instagram) või e-posti teel.

ÕF Mask opilasfirmamask@gmail.com

ÕF Musi opilasfirmamusi@gmail.com

ÕF Lanüük oflanyyk@gmail.com

ÕF Pulgake liisa.poldma31@gmail.com

Toetame Rae valla ettevõtlikke noori!