Rae koolide mängude hooaeg sai edukalt lõpetatud.

Rae koolide mängude esimene hooaeg sai tõeliselt sportliku lõppvaatuse kuumal suvisel reedel, 17. mail seiklusliku orienteerumisega Lagedil. Järveküla, Jüri, Kindluse, Lagedi, Peetri ja Vaida kooli 1.–9. klasside õpilased ning nende tublid õpetajad said võimaluse veeta kaunis päev professionaalse seiklusürituste korraldaja Urmo Libliku koostatud orienteerumisrajal, õppida ja harjutada orienteerumisnippe ning panna ennast proovile erinevate lisaülesannete lahendamisel. 

Seiklusorienteerumine – mis see on? 
Võistlejate ülesanne oli läbida neljaliikmelistes gruppides 1,5–2 tunni jooksul valikuliselt võimalikult palju kaardile kantud orienteerumis- ja fotopunkte. Orientiirina kasutati põhiliselt teid ja radu, aga ka huvitavaid looduslikke objekte. Raja kogupikkus oli 6–10 km, mis tähendas, et võitma tulnutel tuli kasutada jooksujalgasid. Nooremaid õpilasi toetasid ja julgestasid õpetajad ning nende kaart oli lihtsam ja orienteerumise aeg lühem. Raja tegid eriti toredaks seikluslikud elemendid, mis panid proovile nii nutikuse, tähelepanelikkuse, osavuse kui meeskonnatööoskuse. 


Rajameister Urmo Liblik: „Ise jäin sündmusega väga rahule. Suur rõõm oli näha, et kõik osalejad pingutasid korralikult, sest mis seal salata, auhinnad olid ju seda väärt. Eriti tuleb aga kiita väikseid 1.–3. klasside õpilasi, kes sundisid oma õpetajaid kiiremini liikuma, sest võidutahe oli nii suur. Minu poolt muidugi suur tänu ka kõigile korraldajatele – hästi tehtud! Lisaks peab kiitma ilmavana, sest 5+ ilm oli! Järgmiste seiklusteni!” 


Pärast emotsioonide rikast võistlust ja kehakosutust Lagedi koolisööklas ja Jätsiabis saatsid õpilased rõõmsalt oma õpetajad orienteerumisrajale. Ise asusid nad Lagedi kooliõuel lihtsate meelelahutuste ehk fun-mängude juurde, milleks olid saapavise, discgolf, korvpall, sulgpall ja tasakaaluköis.  

Seiklusorienteerumise tulemused ja hooaja kokkuvõte 

Õpilaste meeskondliku orienteerumise võitis kolme vanuseastme tulemuste liitmisel Jüri Gümnaasium, 2. koha saavutas Lagedi Kool ja 3. koha Peetri Lasteaed-Põhikool. Esimest korda läbi viidud õpetajate võistluses oli parim Leila Malva (Lagedi kool), teise koha saavutas Innar Paal (Järveküla kool) ning kolmanda Kristo Sepp (Peetri kool).  


Teeb rõõmu, et kokkuvõttes osales 2023/2024. aasta neljal osavõistlusel (discgolf, sulgpall, seiklusorienteerumine, õpetajate võistlus) 223 õpilast ja 13 õpetajat. Kaks last võttis osa kõikidest sportlikest päevadest ning sai selle eest lapsi tervitama tulnud vallavanem Madis Sarikult ka tunnustuse.

Hooaja üldjärjestuses oli oluline ka õpetajate võistluse tulemus ning Rae koolide mängude paremusjärjestus kujunes selliselt: 
1.Jüri Gümnaasium  
2.Lagedi Kool 
3.Peetri Lasteaed-Põhikool 
4.Järveküla Kool 
5.– 6. koht Vaida Põhikool ja Kindluse Kool 


Sportimist soodustavaid auhindu jagus hooaja vältel nii kõikide osavõistluste vanuseklasside esikolmikutele kui aasta kokkuvõttes kõige paremini ja aktiivsemalt esinenud koolidele. Uhke puidust rändkarika viib sel hooajal koolimajja imetlemiseks Jüri Gümnaasium. 

Tänusõnad 
Au ja kiitus kõikidele võistlejatele, õpetajatele ja võistkondade organiseerijatele!  Aplaus seiklusorienteerumise rajameister Urmo Liblikule (Outside OÜ), kes planeeris koolinoortele enda proovile panemiseks põneva ning maksimaalselt turvalise raja. Laste lust sai ka paljudelt külaelanikelt positiivset tagasisidet. Ekstra tänusõnad meie esimesele sponsorile Sievi OÜ esindajale Ülar Verevile, kes viis läbi kõige populaarsemaid tegevuspunkte, täitis orienteerumise auhinnakotid ning varustas lapsi kuumal suvepäeval jahutavate jookidega. Suur-suur tänu Lagedi Kooli vastutulelikele inimestele, eriti Pille Raskile ning Janne Schasminile, alati suureks abiks olevale Jüri Gümnaasiumi spordijuht Üllar Kerdele, Rae spordikeskusele ja fotograaf Maria Helena Raagale ning Lagedi Noortekeskusele koostöö eest. 


Aitäh Rae vallale, kes andis võimaluse sellise võistlussarja korraldamiseks! Uue hooaja plaanid on vaikselt juba valmimas, seega ettevõtted, kes soovivad toetada Rae valla noortesporti, on oodatud korraldajatega ühendust võtma. 

Foto: Vaprad seiklusorienteerujad. Foto: Maria Helena Raaga