ÕUNAUSSI SPORDIPÄEV

Ühel päeval ärkas Õie Lasteaia hoovis kasvava õunapuu õunakese sees armas Õunauss. Ta oli pikast magamisest päris kangeks jäänud ning mõtles, et hea oleks ennast veidi liigutada. Talle meenus ka ema räägitu, et liikumine on tervisele kasulik. Seega otsustas ta sportima minna.


Aga üksinda on ju igav sporti teha ja ta kutsus endale seltsilisteks kõik väikesed mudilased, keda ta Õie Lasteaias iga päev näinud on.
Lõbus Õunaussi spordipäev saigi alguse! Nii algas 25.septembril Õie Lasteaias vahva sügisene spordipäev, kus peategelane Õunauss kutsus lapsi lõbusaid mänge ja ülesandeid tegema: poeti läbi ämblikuvõrgu, korjati puu alt värvilisi õunu, loobiti õunapomme, joonistati õunaussi jpm. Osalesid kõik rühmad, ka kõige pisemad 1,5-aastased lapsed võtsid õpetajate abiga tublisti osa. Lapsi innustas Õunauss, kes liikus erinevate mängujaamade vahel ja süstis oma rõõmsa olekuga lastesse energiat.
Ürituse lõpus pakkus Õunauss lastele oma lemmikpuuvilja - õuna. (Vitamiinirohked õunad olid korjatud Rukkilille rühma lapsevanema abiga koduhoovist.) Lõbusa spordipäeva idee sündis sooviga osa võtta üleeuroopalisest spordinädalast. Selle nädala raames on rühmadel veel mitmeid põnevaid tegemisi plaanis, kasutades ära oma kodukoha tammikut ja terviseradu.

Eesmärk on pakkuda lastele palju rõõmu liikumisest, sest RÕÕMUS LAPS ON TERVE LAPS!

Daima Eesalu (Õie LA õppejuht)
Airi Pärtel (Õie LA õpetaja