Lasteaialapsed programmeerisid robothaigla ja ohtude eest kaitsva saapa

24.-26.novembril toimus Eesti Näituse Messikeskuses Euroopa suurim roobootikasündmus Robotex 2017, kus osalesid kahe meeskonnaga ka Vaida lasteaia Pillerpall lapsed.

Robotexi raames toimus kolm Insplay programmeerimise alast võistlust lastele, kust Pillerpalli lapsed lõid kaasa Insplay LEGO WeDo võistlusel, kus teemaks oli “EV200” ehk Eesti Vabariik 100 aasta pärast. LEGO klotsidest valmistatud matil said lapsed programmeerida LEGO robotit mõeldes tulevikule.

Ühe Pillerpalli meeskonna, kuhu kuulusid Fia Delisa Lehe, Oskar Niklus ja Sofia Kolla, ideeks oli tuleviku tarbeks saabas, mis kaitseb inimesi ohtude eest. Saapal on liikumisandurid, mis aitavad inimesel märgata ohte, teavitavad ohust sireeni abil inimest ja saabas peatub enne ohuallikat.

Teise Pillerpalli meeskonna liikmed - Anna Katariina Õunpuu, Aleks Martin Kaev ja Laura Brita Leitaru soovisid luua tulevikuhaigla, kus robotarstid saaksid igal ajal vastavalt vajadusele inimesi ravida ning abi osutada. Robothaigla programmeeriti liikuma edasi-tagasi ning ütlema eelnevalt salvestatud häält.

Insplay LEGO WeDo võistlus on hüppelauaks lasteaialastele arendavasse robootikamaailma. Erinevalt teistest Robotexi võistlustest ei olnud Insplay LEGO WeDo võistlusel tähtis kiirus ja jõud ning ei selgunud 1.-3. koha võitjaid. Selle asemel tähistati kõikide võistlejate Robotexile jõudmist kui põnevat õppimise teekonda ja väärtustati tiimitööd, loovust ning hariva roboti programmeerimise oskust.

Pillerpalli meeskondi juhendasid Gerli Lehe ja Annika Aas.