Jäneseaasta Taaramäel

Taaramäe lasteaia juured ulatuvad meie hooviala taluni, kus talupere kasvatas viljapuid ja austas rahvakalendrit.

Taaramäe lasteaia lapsed on aegade algusest olnud suured looma- ja linnusõbrad. Järjekindlalt on meie mängupidusid ja muid tähtpäevi külastanud kanad, kuked, küülikud, lambad, kitsed, ponid. Viimased 5 aastat on digiajastule kohaselt lastele põnevaks vaatlusobjektiks inkubaator hauduvate vutimunadega.

Algas jäneseaasta ja Taaramäe õuele kolis koos oma majaga emane reks tõugu noor küülik. Euronõuetele vastav trükitähtedega manuaal on tal loomulikult kaasas, et kõik sellega tutvuda saaksid. Nooremate laste jaoks on maja küljes pildid küüliku lemmiktoitudest.

Nimekonkurss rühmade vahel toimus ka ja loosi tahtel sai küülik nimeks Rosabella.

Arvatakse, et küülik ei tee häält! Teeb küll! Ta krudiseb, kui on rahulolev, uriseb, kui on ärritunud, piiksumine tähendab hirmu ja jalaga vastu maad löömine on hoiatuse või pahandamise märk.

Kui Leiutajatekülas toimusid suvel jäneste pulmad, siis Rosabellalgi on plaanis kevadel mehele minna, aga ärme rutta sündmustest ette. Seni naudib ta Taaramäelaste ja Taaramäe laste tähelepanu ja hoolt - krõmpsutab heina ja juurvilju, joob vett ja sööb lund, lubab ennast paitada ja kõrvade vahelt sügada, on valmis suhtlema.

Kodulooma eest hoolitsemine ja vastutamine on laste jaoks suur motivaator. Rosabella tänab lasteaia kokatädisid, teadagi miks. Samuti Taaramäe personali, kes ei pea paljuks puhkepäevadel läbi astuda!

Head jäneseaastat!