Ja muusikat olgu me majades…

Paar viimast aastat on Rae Huvialakooli noorte muusikute esinemisvõimalused olnud piiratud, ent mitte enam. Käesolev õppeaasta on toonud ja veelgi toomas palju põnevaid esinemisi, konkursse ja kohtumisi.

Muusikaosakonna õpilased on ikka aktiivselt osalenud üleriigilisel konkursil „Parim noor instrumentalist“. Tänavu tõid häid tulemusi koju klarneti, viiuli ja klaveri erialade õpilased. Huvialakool ise korraldas 1. aprillil Jüris Loode-Eesti regiooni muusikakoolide õpilaste kitarrikonkursi, kus osales ligi 40 õpilast.  Meie õpilased osalevad ka rahvusvahelistel konkurssidel. Näiteks käis klaveriõpetaja Leonald Kaidja oma nelja õpilasega Valmieras rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil, mis on üks piirkonna nõudlikumaid konkursse. Kõik neli õpilast tulid esikolmikusse.

Kooli pilliõpilasi võib näha esinemas Rae valla üritustel, hiljuti käidi näiteks Rae Kultuurikeskuses rõõmustamas Memme-Taadi klubi eakaid. Viiuliõpetaja Riina Lõhmuse õpilased on saanud hindamatuid esinemiskogemusi Harjumaa keelpilliorkestris mängides.

Praegu käivad ettevalmistused XIII noorte laulu- ja tantsupeoks, kus osalevad Jürist puhkpilliorkester ja rahvapilliansambel ning Lagedilt kitarriansambel.

Huvialakool on sel õppeaastal edendanud rahvusvahelisi suhteid ja pannud aluse koostööle muusikakoolidega Hispaaniast ja Lätist. 21. märtsil toimus veebi vahendusel ühiskontsert sõpruskooliga Andaluusiast: õpilased mängisid oma maa heliloojate muusikat ning rahvamuusika töötlusi. 2023. aasta sügisel plaanitakse aga ühiskontserti sõpruskooliga Lätist; külla tulevad J. Dumina nimelise Baldone muusikakooli õpilased.

Aprillis toimuvad kevadkontserdid on oodatud sündmused, kus noored muusikud saavad üles astuda ka orkestri liikmena. Sel kevadel tuleb sümfonieti esituses ettekandmisele õppejuht Margus Ermasti seades popurrii tuntud lastelauludest. Kaunis muusika kõlab ka klaveriõpetaja Leonald Kaidja õpilaste kontserdil Mustpeade Majas 13. mail kell 16. Veel enne suvevaheaega, juuni algul, leiab juba kolmandat korda aset kontsert-kohtumine heliloojaga, kelle palasid õpilased on esitanud. Sel aastal tuleb külla kitarripedagoog ja helilooja Vaido Petser.

Muusikaosakond avab aprillis uksed, et huvilised saaksid tulla uudistama meie ruume ja pille. „Meil on, mida filiaalides vaadata,“ kinnitas muusikaõppejuht Ermast ja jätkas: „Rõõmuga tutvustame uusi, kasvavaid erialasid – tšello, metsasarv, trompet ja klarnet –, kuhu ootame uusi õpilasi. Uuest õppeaastast saab Astrid Nõlvaku käe all õppida kromaatilise kandle mängu. Laulustuudiol on uus noor õpetaja Berit Allik, kes on oma kooli kasvandik ning saanud tunnustust lauljana konkurssidel.“ Muusika ettevalmistusklassid avatakse Jüri ja Järveküla filiaalides ning Kindluse Koolis.

Rae Huvialakooli 7. klassi lõpuaktus toimub 31. mail kell 18.30 Jüri Gümnaasiumi aulas.

Infot kooli tegemiste kohta: FB Rae Huvialakool; kodulehekülg: huvikool.rae.ee.

ÜKS KÜSIMUS

Kuidas saaksin oma lapse panna muusikakooli?
Vastab RHK muusikaosakonna õppejuht Margus Ermast

Muusikakooli saab noor muusikahuviline tulla õppima ainult sisseastumiskatseid läbides.

Võtame kooli vastu lapsi alates 7. eluaastast, ettevalmistusklassi saavad tulla ka 6-aastased. Arvutimuusikaklassi võetakse alates 11. eluaastast. Sisseastumiskatsed sisaldavad klaveril ettemängitava meloodia järgi laulmist; rütmiharjutuste kordamist sisseastuja poolt; nuputamist, kas õpetaja mängib klaveril korraga ühe, kaks või kolm heli ja teisi ülesandeid. Oluline on, et katsetele tulija õpiks laulma mõnd lastelaulu. Täpsema kirjelduse sisseastumise nõuetest leiab huviline Rae Huvialakooli kodulehelt. Katsetele registreerimiseks tuleb täita taotlus haridusinfosüsteemis ARNO. Katsed toimuvad Jüri filiaalis 1. juunil ja Järveküla filiaalis 2. juunil. 

RHK olulised kuupäevad

11.04 kell 15.30–18.30 – muusikaosakonna avatud uste päev Vaidas

12.04 kell 15.30–18.30 – muusikaosakonna avatud uste päev Jüris, Järvekülas, Lagedil

18.04 kell 18.30 – kevadkontsert Jüris

20.04 kell 18.30 – kevadkontsert Järvekülas

13.05 kell 16.00 – Leonald Kaidja õpilaste kontsert Tallinnas Mustpeade Majas

15.05 kell 15.00–18.00 – kunstiosakonna avatud uste päev ja joonistamiskatsed Järvekülas

16.05 kell 15.00–18.00 – kunstiosakonna avatud uste päev ja joonistamiskatsed Jüris

31.05 kell 18.30 lõpuaktus Jüri Gümnaasiumi aulas

1.06 – sisseastumiskatsed Jüris

2.06  – sisseastumiskatsed Järvekülas

12.–14.06 – kogu kooli suvelaager

22.08 – kunstilaager Vaskjalas

Pildil: Muusikaõpilased harjutavad kokkumängu kevadkontserdiks. Foto: Tea Tara Tanka