Noorte kodanikuaktiivsus muudab Peetri kandi bussipeatused pilkupüüdvamaks

Kord tuli Rae valla noortel idee ära värvida valla bussijaamade prügikastid, muutmaks need pilkupüüdvamaks. Idee aga kasvas edasi ning nüüd hakkavad Peetri kandi viite bussipeatust kaunistama uhked maalid.

Projekti idee ühe autori Patrick Soome sõnul sai idee alguse 2016. aasta Rae valla ettevõtlikkuse laagrist. „Laagris oli vaja välkkiirelt välja mõelda üks projekti idee. Esialgne plaan oli värvida ära valla bussipeatuste prügikastid. Hiljem aga otsustasime, et teeme peatustesse hoopis maalid. Soovisime projekti ellu viia, sest oleme kõik igapäevased bussisõitjad ning tahtsime bussi ootavatele inimestele rohkem silmailu pakkuda,“ rääkis Patrick.

Raha oma idee teostamiseks said noored „Nopi Üles” projektifondist, kuid seegi ei tulnud niisama. „Kõik ideed tuli esitleda kujundatud plakatil, mis sotsiaalmeedia võistlustulle asusid. Meie idee sai Facebookis üle 200 „meeldimise“ ehk hääle,“ lisas projekti teine eestvedaja Trine Varik, kelle sõnul mängis suurt rolli ka hea seltskond ja abivalmid noorsootöötajad.

Noori noortekeskustega koostööle innustab ka kolmas projektis osalenud noor Henry Erich Kerde: „Kui teile tuleb pähe äge idee, mis muudab meie kogukonda või inimesi, siis võtke ühendust lähima noortekeskusega – nad on kindlasti valmis kaasa mõtlema!“.  Sama meelt oli ka Trine: „Pakkuge end vabatahtlikeks, külastage noortekeskusi, osalege üritustel, laagrites, abistage teisi ja olge ise õnnelikud ning siis juba oletegi panustanud meie valla heaolusse,“ lisas ta.