Rae vald loob oma elanike aitamiseks fondi

Rae vald on esimene omavalitsus Eestis, kes koostöös vähiravifondiga Kingitud Elu loob oma valla elanikele päris oma valla fondi, kust on võimalik toetust taotleda kõigil abivajajatel, kes on Rae valda sisse kirjutatud ning kelle ravikulude katmine Eesti Haigekassa poolt on ühel või teisel põhjusel võimatu.

Oktoobrikuu lõpul algatas vähiravifond „Kingitud elu“ kampaania, milles kutsus Eesti inimesi üles toetama seitsmeaastase Lagedi tüdruku Annabeli võitlust kurja haigusega.

Samal päeval, kui algas Annabeli kampaania, pöördus Rae Kultuurikeskuse poole Rae vallavolikogu liige Bärbel Salumäe, kes olles ise Lagedi kogukonna liige, elas täiest hingest kaasa Annabeli loole ja tegi ettepaneku korraldada vähiravifondi kampaania toetuseks eraldi Rae valla sisene heategevusaktsioon, et kindlustada Annabeli raviks vajaliku summa kogumine.

Erinevad meediakajastused, eriti aga Annabeli lugu ETV „Pealtnägijas“ puudutasid inimesi sügavalt ning oma panuse Annabeli võitluse heaks soovisid anda nii paljud eraisikud ja ettevõtjad, et lõpptulemus üllatas kõiki osapooli – kokku koguti üle kolmesaja tuhande euro ja sellest lõviosa vaid ühe ööpäevaga!

Kampaania edu üle rõõmustasid siiralt ka Bärbel Salumäe ja Rae Kultuurikeskuse juhataja Toomas Aru ning Rae valla kultuurispetsialisti Kristi Aru, kellega koos Rae valla kampaaniaplaane oli peetud. Olgugi, et Annabel enam lisakampaaniat ei vajanud, oldi ühisel arusaamal, et mõtet Rae valla heategevuskampaaniast võiks vastavalt muutunud oludele edasi arendada ning võtta eesmärgiks anda omapoolne panus sellesse, et kui järgmine Rae valla elanik sarnast toetust peaks vajama, on vastavas fondis juba algkapital olemas ja abivajajate vaade eesootavale veidi lootusrikkam.

Kogumiskampaania saab avapaugu, 21. novembril Rae vallavolikogu istungil, kus Bärbel palub kõigil Rae valla volikoguliikmetel teha oma südametunnistuse järgi annetus Rae fondi ja olla sellega teenäitajaks ja eeskujuks kogu vallale.

Fond on annetusteks avatud igal ajal, toetamiseks tuleb sobiv summa kanda SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi Kingitud Elu arveldusarvele lisades märksõnaks „Rae“. Toetusi kogutakse avalikult ka kõigil Rae Kultuurikeskuse poolt korraldatud sündmustel alates 24.novembrist 2017.

SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi Kingitud Elu arveldusarved:

Swedbank: EE212200221059073061

SEB pank: EE211010220228917224

LHV pank: EE137700771001442514

Danske pank: EE133300332166860001

Nordea pank: EE591700017003638161