Lagedi mudilaskoori dirigent sai tunnustuse

20. jaanuaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad ning Lagedi mudilaskoori dirigent Mari Soone sai Uno Järvela stipendiumifondi preemia.

„Mul on suur au olla selle stipendiumi selleaastane saaja ning usun, et neid pühendunud muusikaõpetajaid ja tudengeid, kes seda vääriksid, leidub Eestis veel väga mitmeid,“ kõneleb Mari Soone, kes on oma õpingute jooksul kohanud väga mitmeid entusiastlikke, sütitavaid ning äärmiselt hingega oma tööd tegevaid muusikapedagooge, kellest on saanud talle ka eeskuju.

Stipendiumi saaja tajub tihti ühiskonna suhtumist üldhariduskooli muusikaõpetajatesse, kes vihaselt laule õpetades klaviatuuri peksab ja lapsi teoreetiliste teadmistega üle koormab. „Olen oma südameasjaks võtnud selle stereotüübi kummutamise ja näen, et seda on tegemas ka paljud teised kolleegid,“ kommenteerib stipendiaat.

Mari Soone õpib muusikapedagoogika magistriõppe II kursusel ja on Lagedi kooli mudilaskoori dirigent. „Minu kui noore muusiku ja õpetaja jaoks on muusika mänginud terve elu väga suurt ja toetavat rolli ning usun, et oma töö kaudu on mul võimalus seda edasi anda ka oma õpilastele. Lõpetaksin tsitaadiga Pablo Picassolt:"Elu mõte on leida oma suurim anne ning elu ülesanne on anda see edasi."

RS

Foto erakogu